Wełnowiec / Alena Yarmolenka

Rada Jednostki Pomocniczej nr 11 Wełnowiec-Józefowiec chce utworzenia „ryneczku” dla mieszkańców. Miałoby to być miejsce spotkań, wypoczynku oraz centralnym punktem, w którym organizowano by różne imprezy i wydarzenia. Chodzi o rejon ul. T. Kotlarza, na północ od skrzyżowania ulic Szczecińskiej i Krzyżowej.

Według rady jednostki z Wełnowca-Józefowca do dziś nie wykształciła się w tym rejonie przestrzeń, którą można by określić mianem rynku. W związku z tym zaproponowała, by przystąpić do projektu „Ryneczek Wełnowca-Józefowca”. Chodzi o utworzenie miejsca spotkań i wypoczynku w rejonie ul. Tomasza Kotlarza, na północ od skrzyżowania ulic Szczecińskiej, Krzyżowej i ks. Piotra Ściegiennego.

W tej sprawie pismo do władz miasta wystosował przewodniczący RJP nr 11 – Tadeusz Oczko. Zaproponował w nim wykonanie profesjonalnego projektu, skonsultowanego z mieszkańcami. Mini-park miałby służyć mieszkańcom spotkań towarzyskich, organizacji okazjonalnych imprez (np. festynów dziecięcych i występów zespołów ludowych, orkiestr dętych).

Reklama

– Dla mieszkańców dotychczas parkujących samochody winna być przeznaczona dolna strefa ryneczku. Projekt powinien przewidywać przebudowę zieleni, niedużą fontannę, ławki, alejki, a na zwieńczeniu ul. Kotlarza miejsce pod posadowienie sceny ruchomej – napisał T. Oczko.

Inicjatywę poparł m.in. radny miejski Józef Zawadzki, który również napisał w tej sprawie interpelację do prezydenta Katowic. Władze miasta nie odniosły się jeszcze do sprawy. Obecnie trwa jej analiza.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.