Basen przy ul. Hallera - Wizualizacja / UM Katowice

W Urzędzie Miasta Katowice podpisano umowę z firmą NDI, która rozpocznie budowę dwóch basenów miejskich. Chodzi o obiekty w Burowcu i Brynowie. Umowę chciano podpisać już w pierwszej dekadzie maja, ale inni uczestnicy przetargów złożyli odwołania, przez co procedura wydłużyła się o przeszło miesiąc. Ciągle nie rozstrzygnięto sprawy budowy trzeciego basenu.

Obiekt przy ulicy Konnej w Szopienicach-Burowcu ma kosztować 24,1 mln zł brutto, basen w Brynowie przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Zgrzebnioka to koszt rzędu 25,2 mln zł. We wtorek (13 czerwca) przekazano wykonawcy place budowy. Ten ma teraz 22 miesiące na wykonanie basenów.

– Zależy mi na tym, by całe rodziny mogły aktywnie spędzać czas wolny. Dlatego w projektach basenów znajdują się m.in.: 6-torowy basen sportowy o wymiarach 25×16 m, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci wyposażony w atrakcje, trybuny dla widzów, zjeżdżalnia, siłownia, hale sportowe, sauny – wylicza prezydent Katowic Marcin Krupa. – Podejmując decyzję o budowie trzech basenów w Katowicach, kierowałem się także chęcią promowania zdrowego, aktywnego trybu życia. Warto dodać, że przy każdej pływalni powstanie także pełnowymiarowa hala sportowa przeznaczona dla mieszkańców Katowic oraz mała strefa spa. Trzy obiekty zamiast jednego aquaparku oznaczają, że zdecydowana większość mieszkańców będzie mieć basen w odległości nie przekraczającej 5 kilometrów – czyli kilkunastu minut jazdy samochodem lub komunikacją miejską – mówi prezydent Katowic.

Reklama

Obecnie trwa procedura przetargowa odnośnie wyłonienia wykonawcy trzeciego basenu w Ligocie – Zadolu przy ul. Wczasowej.

W sumie baseny mają kosztować 75,5 mln zł brutto.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.