Sztuczna Rawa i palmy/ fot. Ewa Waszut, InfoKatowice.pl

Dzisiaj Rynek w Katowicach będzie pełen roztańczonej młodzieży. W sumie 160 młodych ludzi zatańczy w sercu Katowic. To happening w ramach wielkiego zjazdu szkolnych klubów wolontariatu.

Taniec rozpocznie się dzisiaj o godzinie 12:15 na rynku w Katowicach – wtedy ponad dwadzieścia drużyn wolontariuszy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z śląskich miast wspólnie zatańczy. W happeningu weźmie udział około 160 osób, będą trzymać transparenty z nazwą szkolnego klubu, miasta oraz zachęcające do wolontariatu.

– Wolontariat często kojarzy się z trudną pracą, poświęceniem – mówi Milena Skupień, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. – My chcemy pokazać, że to także dobra zabawa, okazja do poznania wielu osób, a czasami… taniec – dodaje.

Reklama

Happening odbywa się w ramach projektu Polichrom. Jest to projekt, który zachęca młodzież do wolontariatu poprzez “grywalizację”, czyli wykorzystanie elementów znanych z gier. Bierze w nim udział prawie 30 szkolnych klubów wolontariatu z województwa śląskiego. Wolontariusze odpowiadają na misje i wyzwania, każde z nich związane z wolontariatem.

Kończy się właśnie III edycja Polichromu. Od października do czerwca prawie trzydzieści szkolnych klubów wolontariatu z różnych miast województwa zorganizowało około osiemdziesięciu różnych akcji. Jakie były najciekawsze? Wolontariusze z Gimnazjum nr 3 w Żywcu przygotowali mecz charytatywny i koncert na rzecz pana Franciszka, który w pożarze stracił dobytek swojego życia. Uczniowie z ZSO nr 1 w Chorzowie zorganizowali koncert charytatywny Rybniccy uczniowie odwiedzali samotnych mieszkańców i myli im okna. ZSE w Dąbrowie Górniczej odwiedzili podopiecznych domu pomocy społecznej – uczennice klasy fryzjerskiej układały seniorkom fryzury. – Nie zapomnimy uśmiechu tych ludzi – relacjonowały. Dla nich najważniejsza jest rozmowa i uśmiech osób młodych.

Oprócz gry miejskiej 13 czerwca wolontariusze wezmą udział także w grze miejskiej oraz w gali na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, na której wyróżnimy najaktywniejsze szkolne kluby wolontariatu.

Patronat Honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Śląskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.