Większość wniosków do Budżetu Obywatelskiej bez problemów formalnych – poinformował Urząd Miasta Katowice. Na 350 projektów zgłoszonych 341 przeszło pozytywną weryfikację formalną. Teraz wnioski czeka znacznie trudniejszy etap, a co za tym idzie większe odsiew.

– Zakończył się etap weryfikacji formalnej, który pozytywnie przeszło 341 projektów, a więc prawie 98% wszystkich zgłoszonych zadań – informuje Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Teraz nieco trudniejsza kwestia – weryfikacja merytoryczna. To właśnie podczas niej urzędnicy sprawdzają m.in.: czy zgłoszone pomysły mieszczą się w kategorii zadań własnych gminy lub powiatu, czy jest możliwa realizacja zaproponowanych zadań we wskazanych lokalizacjach oraz jaki będzie koszt każdego zadania.

Reklama

Ten etap ma być zakończony do 23 sierpnia i to on odsieje ziarno od plew. Wtedy też dowiemy się na jakie projekty będzie można głosować od 11-24 września.

– To już IV edycja Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Mieszkańcy z roku na rok chętniej korzystają z BO, ponieważ jest to świetne narzędzie do wprowadzania realnych zmian w swoim otoczeniu. W 2015 roku zwiększyłem kwotę do 20 mln zł – tym samym mieszkańcy otrzymali największy budżet w przeliczeniu na jednego mieszkańca wśród miast wojewódzkich w Polsce. Jestem przekonany, że doskonale go wykorzystają, co potwierdzają dotychczasowe realizacje – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.