Sesja Rady Miasta Katowice / Fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Urząd Miasta Katowice połączy kolejne placówki szkolne. Radni wyrazili już zgodę odnośnie planu połączenia Szkoły Podstawowej nr 12 im. I. Paderewskiego, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Katowicach oraz Miejskiego Przedszkola nr 55 w „Zespół Szkół i Placówek nr 1”.

Projekt uchwały rady miejskiej zakłada, że od 1 września 2017 roku na terenie osiedla I. Paderewskiego będzie funkcjonował Zespół Szkół i Placówek nr 1. Ten twór powstanie z połączenia Szkoły Podstawowej nr 12 im. I .J. Paderewskiego (ul. I. J. Paderewskiego 46), Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (ul. I. Paderewskiego 46a) oraz Miejskiego Przedszkola nr 55 (ul. S. Szeptyckiego 3).

Władze miasta same przyznają, że wszystkie trzy placówki na os. I. Paderewskiego różnią się specyfiką funkcjonowania. Jednak argumentują, że dzięki połączeniu opieką zostanie objęta większa ilość dzieci i młodzieży. Nie bez znaczenia jest tutaj także obniżenie kosztów działalności.

Reklama

Proponuje się połączenie trzech placówek, które wprawdzie różnią się specyfiką, jednakże funkcjonowanie w Zespole zarówno szkoły podstawowej, międzyszkolnego ośrodka sportowego oraz przedszkola pozwoli na objęcie opieką większej ilości dzieci i młodzieży. Wszystkie jednostki zajmują pomieszczenia w jednym obiekcie budowlanym, a zatem uzasadnione jest by budynek był w całości administrowany przez jednego dyrektora. Poza tym połączenie w/w jednostek w Zespół pozwoli na lepszą organizację pracy i realizację zadań statutowych placówek oraz stworzy możliwość racjonalnego wykorzystania pomieszczeń. Wpłynie również na obniżenie ponoszonych kosztów. Utworzenie Zespołu pozwoli na powierzenie stanowiska dyrektora jednej osobie, a przez to na bardziej racjonalne zatrudnianie pracowników – napisano w projekcie uchwały.

Największe obawy budzi włączenie do przedszkola i podstawówki Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. – Mamy pełną świadomość, że pełni on funkcję wykraczającą poza dzielnicę – powiedział na sesji Rady Miasta Waldemar Bojarun wiceprezydent Katowic. Te funkcje mają zostać zachowane.

Rada Miasta Katowice ostatecznie zgodziła się na połączenie placówek. Nowa jednostka ma funkcjonować pod adresem ul. I. J. Paderewskiego 46

2 KOMENTARZE

  1. Posłuży to temu że dzieci z innych podstawówek np. nr 4 (obecnie gimnazjum ) i Sz. P. nr 37 nie będą miały w ogóle basenu w ramach wf. Taka dobra zmiana.

  2. Uważam, że MOS powinien zostać odrębną placówkę ze względu na to, że inne szkoły podstawowe będą tylko “zapchaj dziurą” w planie zespołu nr 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.