Sztuczna Rawa / fot. InfoKatowice.pl

Ze sztucznej Rawy zrobił sobie toaletę: W środę pisaliśmy o mężczyźnie, który mając obok szalet za ponad milion złotych postanowił zrobić ze sztucznej Rawy pisuar. To podobno nie pierwsze tego typu zdarzenie, choć zdaje się pierwsze poparte bardzo wymownym zdjęciem. Zapytaliśmy w Straży Miejskiej, czy udało się zatrzymać człowieka, który oddawał mocz do fontanny. Okazało się, że nie – choć na brak interwencji w tym rejonie strażnicy nie narzekają.

Zdjęcie oburzyło mieszkańców Katowic, bo w fontannie kąpią się dzieci. Usytuowane przy sztucznej Rawie palmy tworzą klimat wręcz wakacyjny, ale to jest bardzo złudne. Wielokrotnie informowano nas, że w atrapie rzeki, która jest tak naprawdę fontanną, kąpią się osoby bezdomne.

– Ostatnio bezdomny mył sobie stopy. Zazdroszczę ludziom, którzy tam się pluskają – napisała pani Edyta. Nie dalej jak wczoraj dwóch bezdomnych odpoczywało na leżakach przy Rawie.

– Wiadomo, że dzieci tam pójdą. Kiedyś na rynku była budka z milicją i pilnowali porządku. Teraz jest monitoring i nie ma komu zareagować. Powinien zapłacić porządną karę, to by wolał zlać się w gacie – skomentowała wczorajszą informację na naszym profilu facebookowym pani Hanna.

Jak tylko otrzymaliśmy zdjęcia, to zaraz zwróciliśmy się do Straży Miejskiej z pytaniami odnośnie sprawy. Co się okazało?

Zgłoszeń nie było

Jak się dowiedzieliśmy, nie było żadnych zgłoszeń odnośnie osób oddających mocz do fontanny. Kamery same też nic nie wychwyciły. – Zachęcamy do zgłaszania tego typu zdarzeń – namawia Jacek Pytel ze Straży Miejskiej w Katowicach. Strażnicy jednak w tym rejonie mają ciągle coś do roboty.

Mężczyzna oddający mocz do sztucznej Rawy

Rejon Rynku to mekka dla osób pijących alkohol i właśnie w tego typu sprawach głównie interweniują Strażnicy Miejscy. W maju (stan na 31.05) doszło do 85 interwencji z czego większość (52) było wynikiem pracy monitoringu miejskiego. Tylko 6 zgłoszeń dokonali mieszkańcy, a 17 interwencji strażnicy podjęli z własnej inicjatywy. W związku z interwencjami 9 osób trafiło do Izby Wytrzeźwień.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.