Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz

Ścieżki mają swoje lata i można je naprawić szybciej z pomocą Budżetu Obywatelskiego, z którego mogą korzystać mieszkańcy – tak w skrócie można podsumować odpowiedź wiceprezydenta Katowic na wniosek radnego PiS Piotra Pietrasza, w sprawie Parku Kościuszki. Radny pytał o plany miasta odnośnie uporządkowania terenów północnej części parku.

– W związku z pytaniami osób przebywających na terenie Parku Kościuszki proszę o informację czy planowane jest uporządkowanie terenów północnej części Parku Kościuszki przylegających do ulicy Górnośląskiej – pytał w swojej interpelacji Piotr Pietrasz z PiS. –  Wiele tamtejszych ścieżek poza obszarem w bezpośrednim otoczeniu wieży spadochronowej robi wrażenie zaniedbanych od wielu lat – stwierdził radny.

Wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba odpowiedział, że alejki w północnej części parku pochodzą z lat 90-tych, a Zakład Zieleni Miejskiej sukcesywnie prowadzi rewitalizację tego terenu – w zależności od posiadanych środków finansowych.

– Równocześnie informuję, że mieszkańcy Katowic mogą bezpośrednio decydować o wydatkach publicznych, zgłaszając w ramach Budżetu Obywatelskiego projekt zadania publicznego w zakresie naprawy alejek na ww. terenie, a następnie w trybie głosowania wybrać to zadanie. W przypadku wybrania tego zadania jego realizacja nastąpiłaby w 2018r. – odpowiedział wiceprezydent Skiba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.