Sprzątanie parku Wantuły / fot. InfoKatowice.pl

Dzisiaj w Katowicach mieszkańcy postanowili posprzątać teren ich wymarzonego parku. Park Wantuły w Kostuchnie od lat nie może doczekać się realizacji, dlatego kilkadziesiąt osób postanowiło pokazać władzom Katowic, że im zależy. 

Głównie w bardzo bogatej w zieleń scenerii terenu przy ul. Wantuły znaleziono m.in. butelki, niedopałki po papierosach, puszki, opony – w tym od koparki,  a nawet spodnie.

– Jest to jeden  z nielicznych terenów tutaj, które nie są zagospodarowane. Ma duży potencjał, w około tylko i wyłącznie się buduje i myślę, że mieszkańcy zasługują na teren rekreacyjny – powiedziała nam Katarzyna Niemiec mieszkanka, która postanowiła wziąć udział w sprzątaniu terenu parku.

Przede wszystkim w akcji, oprócz poprawy estetyki terenu zielonego, chodziło także o pokazanie, że mieszkańcy interesują się tym terenem. W sprzątaniu wzięli udział także uczniowie pobliskiej szkoły.

– Chcemy pokazać zaangażowanie mieszkańców, ich troskę o ten obszar – powiedział Aleksander Uszok radny Ruchu Autonomii Śląska, który też sprzątał obszar planowanego parku. – Dzielnica Kostuchna bardzo dynamicznie się rozwijająca ma niewiele miejsc, gdzie można spędzać wolny czas – dodał radny podkreślając potrzebę powstania parku Wantuły.

Ostatecznie udało się zebrać pokaźną ilość śmieci, trwa też zbiórka podpisów pod apelem do władz Katowic o realizację parku Wantuły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.