Wiewiórka w parku / fot. Vardges Muradyan / InfoKatowice.pl
Reklama

Mieszkańcy Katowic rozpoczną dzisiaj o godzinie 9.00 sprzątanie terenu tzw. parku Wantuły. Chodzi o obszar w Kostuchnie, który od kilku lat nie może doczekać się przekształcenia w park z prawdziwego zdarzenia.

Sprzątany będzie teren między ulicami Adamczyka, Smugową i Lnianą o powierzchni około 3,50 ha. Na koncepcję zagospodarowania parku miasto wydało 42 tys. zł, ta też była konsultowana z mieszkańcami dzielnicy. Pojawiły się głosy przeciw inwestycji – dokładnie 33 podpisy wysłane do magistratu. To one przeważyły o braku realizacji tej parku, którego od lat w imieniu mieszkańców domaga się rada dzielnicy.

Reklama

– Protest ten wpłynął do Urzędu Miasta kilka dni po konsultacjach, czyli w 2013 roku – dopytywała radna Patrycja Grolik z klubu PiS, mimo tego nikt nie podawał wcześniej listu jako powodu odmowy realizacji inwestycji.

– Przeciwnicy realizacji tego parku w sposób jasny, zdecydowany i stety czy niestety dużo głośniejszy, walczyli o swoje prawa – powiedział Bogumił Sobula.

Dlatego mieszkańcy opowiadający się za inwestycją chcą się pokazać i dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczną sprzątanie terenu parku, który od kilku lat nie może powstać.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.