Jeszcze przeze 7 dni można zgłaszać projekty do IV edycji budżetu obywatelskiego w Katowicach. W tym roku mieszkańcy wydadzą ponad 24,5 mln złotych.

– Tak duża kwota przeznaczona na budżet obywatelski wynika z założenia, że mieszkańcy bardzo dobrze wiedzą, co jest potrzebne w ich otoczeniu. Budżet jest też narzędziem aktywizacji mieszkańców. W tym przypadku efekt partycypacji mieszkańców robi duże wrażenie i powinien być zachętą do dalszej aktywności – mówi prezydent Marcin Krupa.

Co ciekawe najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy Brynowa części wschodniej – os. Zgrzebnioka, Bogucic i Szopienic-Burowca. Zgłoszono również 6 wniosków na projekty ogólnomiejskie. Jak pokazują doświadczenia kilku lat, najwięcej wniosków wpływa w ostatnich dniach.

Reklama

– Zdecydowana większość wniosków wpływa do nas z reguły w ostatnich dniach, więc dla komfortu katowiczan od 8 do 11 maja będziemy przyjmować wnioski w godzinach od 7.30 do 17.30, natomiast 12 maja od 7.30 do 20.00 – mówi Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej.

Punkt konsultacyjny mieści się w Wydziale Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice (pok. 205, II piętro, w budynku przy Rynku 13). Wypełnione wnioski można przesłać również pocztą na adres: Urząd Miasta Katowice, Wydział Komunikacji Społecznej, Rynek 13, 40-003 Katowice z adnotacją na kopercie: Budżet Obywatelski (liczy się data stempla pocztowego) lub drogą elektroniczną za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.