fot. Kinga Wojtala

Zasłynął pościgiem za pijanym kierowcą oraz sprawcą napadu, pomagał ofiarom kradzieży, poszkodowanym w pożarach i wypadkach samochodowych. Teraz po wypadku sam potrzebuje pomocy, jest sparaliżowany, stracił władzę w rękach i nogach. W niedzielę artyści w Katowicach zagrają dla miejskiego bohatera.

W niedzielę 30 kwietnia dojdzie do wyjątkowego wydarzenia na scenie Miasta Ogrodów, w dawnym Centrum Kultury  Katowice. Artyści zagrają dla Krystiana Jabłońskiego, ten pomagał innym teraz sam potrzebuje wsparcia. Katowiczanin z zawodu dekarz, ojciec małego Kajtka w wyniku niefortunnego wypadku uszkodził rdzeń kręgowy. Jest sparaliżowany od barków w dół.

Zagrają w Katowicach

– Gwiazdą wieczoru 30 kwietnia będzie katowicki raper Miuosh. Od 15 lat porywa siłą swoich tekstów i mocą muzyki. Utwory takie jak „Nie mamy skrzydeł” należą już do kanonu polskiego hiphopu. Udowodnił, że nie straszne mu żadne gatunkowe granice, gdy w 2015 roku wystąpił z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia dyrygowaną przez Radzimira Dębskiego – Jimka, wypełniając kilkakrotnie salę NOSPR, a następnie wykonując ten projekt przed wielotysięczną publicznością m.in. we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Rok temu nieprzebrany tłum fanów śpiewał jego piosenki podczas koncertu w Strefie Kultury, którym Miuosh świętował 15 lat na scenie – podsumowuje Łukasz Kałębasiak z Katowice Miasto Ogrodów.

W trakcie koncertu towarzyszyć będzie mu FDG Orkiestra – potężny instrumentalny skład złożony z gitarzystów, sekcji dętej (trąbka i puzon), perkusjonaliów, a nawet kontrabasu. Do tego chórki i wspierający wokal Bartosza “Booryza” Boryckiego. FDG Orkiestrę i jej aranże utworów Miuosha usłyszymy też na scenie Miasta Ogrodów.

– Wcześniej zagrają tam trzy młode, ale już dobrze rozpoznawalne zespoły katowickie – bluesowy Fuck the People, elektroniczny The Party is Over i gitarowe Hengelo. O godz. 20.15 aukcja cennych pamiątek przekazanych przez znanych artystów, a zaraz potem koncert Miuosh x FDG Orkiestra –

Bilety na wydarzenia kosztują 30 zł dostępne są na ticketportal.pl (kasa Miasta Ogrodów), ticketpro.pl i kupbilecik.pl. Wszyscy artyści zrzekli się honorariów. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz Krystiana Jabłońskiego.

Plan koncertu:

18.00 – rozpoczęcie imprezy

18.15 – 18.45 Fuck the People

19.00 – 19.30 The Party is Over

19.45 – 20.15 Hengelo

20.15 – 20.30 aukcja (płyty, plakaty z autografami)

20.30 – 21.30 Miuosh x FDG Orkiestra

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.