Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach w maju rozpoczyna roboty drogowe w kilku punktach na terenie Katowic. Oznacza to utrudnienia na kierowców w rejonie DK86 i ulicy Marcinkowskiego. Prace będą prowadzone w godzinach popołudniowych i nocnych, nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

– W celu poprawy jakości naszych dróg Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach w maju przeprowadzi gruntowny remont nawierzchni ulic Marcinkowskiego na Zawodziu oraz Pszczyńskiej i Bielskiej na DK86 w obszarze Murcek i Giszowca, w kierunku Tychy-Katowice. Chcieliśmy, by prace w możliwie jak najmniejszym stopniu wpływały na płynność ruchu – dlatego zmiany ograniczą się do zwężenia pasów ruchu w godzinach popołudniowych i nocnych – mówi Ewa Biskupska z Urzędu Miasta Katowice.

Od piątku 5 maja od godz. 9.00 do soboty 6 maja do godz. 22.00 oraz tydzień później od 12 do 13 maja w tych samych godzinach, będą prowadzone prace związane z wymianą nawierzchni jezdni ulic Pszczyńskiej oraz Bielskiej (czyli na DK 86 – na nitce w kierunku Tychy – Katowice). Zakres prac wartych 300 tys. zł obejmie odcinek od ulicy Kołodzieja do ulicy Górniczego Stanu. Nastąpi m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie regulacji urządzeń znajdujących w jezdni, a następnie zabudowę warstwy ścieralnej.

Natomiast wymiana nawierzchni na ulicy Marcinkowskiego, będzie kosztował 350 tys. zł i ruszy w poniedziałek 8 maja o godzinie 9.00. Prace potrwają do 31 maja do godziny 31.00.  Roboty drogowe obejmą odcinek od ulicy Bohaterów Monte Cassino do ulicy Saint Etienne. Planuje się rozbiórkę istniejącej nawierzchni z kostki kamiennej oraz regulację urządzeń znajdujących się w jezdni urządzeń. Następnie zabudowana zostanie nowa warstwa ścieralna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.