Urząd Miasta Katowice / fot. AM

Władze Katowic chcą wybudować rondo na skrzyżowaniu ul. Magazynowej ze zjazdem z ul. Bagiennej. W budżecie na 2017 rok na ten cel już zarezerwowano 4 mln złotych. MZUiM właśnie poinformował, że prace projektowe są na ukończeniu i wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane.

W budżecie miasta na rok 2017 została zarezerwowana kwota 4 mln złotych na opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizację przebudowy zjazdu z ul. Bagiennej do ul. Magazynowej na pograniczu Wilhelminy i Janowa. Miasto chce wybudować rondo oraz zmodernizować oświetlenie uliczne (pisaliśmy o tym tutaj).

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach właśnie ogłosił, że prace projektowe są praktycznie na ukończeniu. Według zamierzeń MZUM-u z chwilą uzyskania pozwolenia na budowę zostanie rozpisany przetarg na realizację przebudowy zjazdu. Obecnie trwają już prace związane z wycinką drzew w tym rejonie.

Obecnie firma Farmacol, buduje w rejonie ulic Magazynowej, Szopienickiej i Surowcowej nową halę magazynową i obiekty biurowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.