Bazylika w Panewnikach / foto: Christine Danielyan

Rada Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki zaproponowała władzom Katowic budowę nowej drogi, która byłaby przedłużeniem obecnej ul. Partyzantów na północ. Droga łączyłaby ul. Panewnicką z ul. Gościnną. Powodem jest wzmożony ruch samochodów, kolejne inwestycje mieszkaniowe oraz planowana budowa nowego dyskontu. Proponowana droga odciążyłaby ul. Panewnicką.

Propozycję Rady Jednostki Pomocniczej nr 6 Ligota-Panewniki (tzw. rada dzielnicy) poparł radny miejski Tomasz Maśnica. Rada zaproponowała budowę drogi, na przedłużeniu ulicy Partyzantów na północ, łącząc ul. Panewnicką z ul. Gościnną (teren Rudy Śląskiej). Miałby powstać m.in. most na Kłodnicy.

Reklama

Według radnych dzielnicowych ul. Panewnicka będzie coraz bardziej obciążona ruchem samochodów. Obecnie powstają nowe osiedla mieszkaniowe, a w planach jest także budowa dyskontu. Nowa droga miałaby usprawnić ruch w Panewnikach i polepszyć sytuację w tym rejonie.

– Otrzymaliśmy informację, że przy ul.Panewnickiej ma powstać pawilon handlowo-usługowy „Biedronka”, co spowoduje znaczne wzmożenie ruchu kołowego na ul. Panewnickiej. Nowa droga w dużym stopniu rozwiąże ten problem. Należy również zaznaczyć, że w rejonie Panewnik są obecnie realizowane duże inwestycje-osiedla mieszkaniowe,co również wpłynie na utrudnienia w ruchu drogowym. Przybywa nowych mieszkań,przybywa nowych zmotoryzowanych mieszkańców, poruszać się będzie kilkaset dodatkowych pojazdów, a nowe drogi nie są budowane! Gospodarze miasta Katowice, Stolicy Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej, powinni ten problem dostrzec i to bardzo szybko, jeżeli chcą, aby nasze drogi służyły nam zgodnie z ich przeznaczeniem – zaznaczył w piśmie do radnego Maśnicy, Andrzej Najdrowski – przewodniczący RJP Ligota-Panewniki.

O sprawie radni dzielnicowi dyskutowali na sesji RJP, która odbyła się na początku kwietnia. Władze Katowic mają niespełna miesiąc na odniesienie się do sprawy.

5 KOMENTARZE

  1. Prxede wszystkim to rada podjela uchwale, a nie przewodniczacy skierowal do radnego pismo. Choc moze sobie osobno to zrobil. Po drugie uchwala byla na wniosek radnego Niewiadomskiego.

  2. Oj Panie Bulsa pała z geografi. Gdzie to Panewniki graniczą z Chorzowem. Ulica Gościnna leży w Rudzie Śląskiej. Uchwała Rady jest śmieszna, bo wynika z niej ze chcecie połączyć skrótem Panewniki z Giszowcem. Gościna jest w Katowicach, owszem ale na Giszowcu.

    • Panie kochany, dla Panewniczan Gościnna to ulica, która jest tuż koło nas, a nie w Giszowcu. Tratowanie tego, jako łącznika z Giszowcem jest zdziecinniałe i obraża ludzką ineligencję.

  3. konia z rzędem temu to mi udowodni w jaki sposób nowy łącznik Panewnickiej z Gościnna odciąży Panewnicką, chyba tylko na odcinku od ronda z Owsiana do Partyzantów. No na tym odcinku to tworzą się korki ale chyba komuś w myśleniu. Korki tworzą się na Panewnickiej na skrzyżowaniu z Medyków. Dawno radni dzielnicy bajdurzyli, ze powstanie łącznik Bałtyckiej z terenami kliniki. I co? Nic prze chyba 4 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.