Sprzątanie ulicy Markiefki / fot. Bona Fides

5 worków pełnych różnego rodzaju śmieci z czego większość to pety po papierosach i papierki – to efekt sprzątania ulicy Markiefki przez mieszkańców Katowic. W sumie około 30 osób starało się doprowadzić ulicę do porządku.

W ramach akcji Masz Głos, której koordynatorem w województwie śląskim jest Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, mieszkańcy sprzątali ulicę Markiefki. Pojawiły się dzieci, dorośli, był też przedstawiciel rady miasta – Damian Stępień z Forum Samorządowego i Marcin Krupa.

– Sprzątanie miało raczej wymiar symboliczny, chcieliśmy pokazać, że trzeba dbać o swoje otoczenie – powiedziała nam Janina Piwowarczyk ze Stowarzyszenia Nasze Osiedle Ścigały.

Reklama

Sprzątających szczególnie mile zaskoczyła postawa katowickiego radnego Forum Samorządowego, który nie tylko pomógł sprzątać ulicę, to jeszcze zorganizował narzędzia do sprzątania.

Wysiłki mieszkańców zabezpieczali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Nie jest wykluczone, że kolejne ulice będą posprzątana w podobny sposób. W ramach akcji przeprowadzono również warsztaty ekologiczne w Przedszkolu nr 22. W piątek zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla przedszkolaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.