Chorzowska 50, siedziba firmy EY w Katowicach / fot. Lestath
Reklama

Władze miasta ogłosiły zamiar wytyczenia drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Chorzowskiej. Ma połączyć ul. Ułańską z rondem Henryka Sławika w rejonie ZOO. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi co do przebiegu ścieżki do 27 kwietnia.

Nowa droga rowerowa ma powstać wzdłuż ulicy Chorzowskiej. Połączy ul. Ułańską i istniejącą tam już ścieżkę rowerową z rejonem ronda Henryka Sławika (okolice „żyrafy”).

Reklama

W ramach kolejnego etapu rozbudowy sieci tras i ścieżek rowerowych przewidziane jest utworzenie infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Chorzowskiej łączącej istniejący ciąg rowerowy w ul. Ułańskiej (przy granicy z miastem Chorzów) ze ścieżką wyznaczoną na przejeździe podziemnym w rejonie ronda Sławika (przy pomniku „Żyrafa”). Planowana jest dalsza, sukcesywna rozbudowa infrastruktury rowerowej dla stworzenia spójnej sieci tras i ścieżek rowerowych w naszym mieście – czytamy w opisie inwestycji.

Według planów w 2017 roku ma zostać zlecone opracowanie koncepcji przebiegu dla drogi rowerowej. Miasto nie określiło jeszcze kiedy droga miałaby powstać. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi na platformie konsultacji społecznych UM Katowice, do dnia 27 kwietnia br.

Planowana droga rowerowa wzdłuż ul. Chorzowskiej / fot. UM Katowice

Miasto poinformowało, że „na etapie opracowywania dokumentacji koncepcyjnej dla przedmiotowego przedsięwzięcia, rozwiązania dla poprowadzenia nowej infrastruktury będą uzgadniane z poszczególnymi Podmiotami określonymi w przepisach, jak również będą konsultowane z Przedstawicielami środowisk rowerowych na Zespole ds. Polityki Rowerowej Miasta Katowice”.

Wiadomo, że w tym roku w Katowicach zostanie zmodernizowanych 40 km ścieżek rowerowych, czyli dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Dodatkowo, w latach 2016-2019 na projekt budowy dróg rowerowych „Podstawowa Sieć Infrastruktury Rowerowej w Katowicach” zostanie wydanych blisko 16 mln zł.

– Jego celem jest połączenie każdej dzielnicy drogą rowerową z centrum miasta. W 2017 roku powstanie około 11 km dróg rowerowych za ok. 6 mln zł. Kwota ta nie uwzględnia infrastruktury budowanej w ramach innych pozycji budżetowych oraz nakładów na odnowienie tras, a także bieżące utrzymanie infrastruktury rowerowej – poinformował katowicki magistrat.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.