Droga rowerowa na osiedlu Witosa

Żartobliwie nazywana tarasem widokowym droga rowerowa na osiedlu Witosa, to dopiero pierwszy etap. Będą kolejne, więc w dłuższej perspektywie trzeba się pogodzić z utratą miejsca na romantyczne wypady, gdzie przy zachodzie słońca można oglądać parking i betonowe bloki, tworzące niepowtarzalny klimat miasta muzyki.

W lipcu zeszłego roku przetarg na wykonanie pierwszego etapu drogi (Budowa przedłużenia ulicy Sławka do ul. Rataja wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Katowicach – etap I w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Sławka – etap II) wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Drogopol-Zw, które wyceniło swoje prace na nieco ponad 1,9 mln zł.

W ramach zadania wykonano ścieżkę rowerową, wyburzono garaże, odbudowano skarpy i wykonano ścieżki boczne. Przebudowano sieć ciepłowniczą, gazową, zbudowano kanalizację.

Dla rowerzystów, obecnie powstał odcinek trasy rowerowej wzdłuż ulicy Witosa o długości 225 metrów. Trasa docelowo ma połączyć ulice Obroki, Sławka oraz Rataja. 

– Choć ta część całej drogi rowerowej została już ukończona, to miejsce to wciąż stanowi plac budowy. Prace powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja. Ta część ścieżkirowerowej powstała w ramach kompleksowej budowy układu drogowego dla osiedla Różanego – wzdłuż drogi publicznej. W związku z tym obowiązywały tu inne procedury zamówienia. Prowadzimy prace, by jak najszybciej powstały skrajne odcinki tej drogi rowerowej – mówi Ewa Biskupska

Docelowo zbudowany odcinek drogi ma być wydłużony w kierunku ulicy Obroki. W lipcu ma ruszyć przetarg na niespełna 300 metrowy odcinek, który będzie kosztował ponad 400 tys. zł.

To jednak nie będzie koniec. Kolejnym etapem ma być 116 metrowy odcinek od ulicy Sławka do Rataja. Ma kosztować około 165 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.