Marcin Krupa i jego zastępcy w trakcie sesji Rady Miasta / fot. Zara Israelyan
Reklama

Radni pytają o miliony publicznych pieniędzy wydawane na komercyjne targi w Katowicach i słyszą w odpowiedzi m.in. że dostaną linki do stron, gdzie zobaczą jak impreza wyglądała w przeszłości i jaką będzie stanowić promocje dla miasta. – Czy są jakiekolwiek inne targi w Europie, które nie zarabiają na siebie, tylko żyją dzięki publicznym subwencjom? – pytał radny Arkadiusz Godlewski z PO.

Pytania do prezydenta Katowic w sprawie WOMEX-u rozpoczął Marek Nowara katowickie radny RAŚ na ostatniej sesji rady miasta. Posłuchajcie:

Reklama

Linki obiecał prezydent Marcin Krupa, linki też obiecała jego zastępczyni Marzena Szuba. Na sesji rady miasta zrobiło się gorąco za sprawą Targów Muzyki Świata WOMEX. Nie wszyscy radni byli przekonani, co do planowanych wydatków 2,4 mln złotych na imprezę, która ma się odbyć w październiku.  Ostatecznie pieniądze przyznano. Impreza zajmie Spodek, MCK i część NOSPR.

Targi Muzyki Świata WOMEX, to branżowe wydarzenie i jak podkreślają w Katowice Miasto Ogrodów, o bardzo prestiżowym charakterze, które przyniesie nawet 3 mln zł lokalnej gospodarce. Władze Katowic szacują, że w mieście pojawi się kilka tysięcy delegatów i nawet kilkanaście tysięcy osób zainteresowanych targami.

– Na koszt organizacji Targów i Festiwalu Muzyki Świata WOMEX składają się koszty współorganizacji wydarzenia na rzecz firmy ICP Group, będącej jedynym przedstawicielem na Polskę właściciela marki WOMEX. Dodatkowo po stronie Katowice Miasto Ogrodów ­– Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek leży zapewnienie przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego, hali Spodek oraz sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na potrzeby organizacji festiwalu. W przypadku MCK termin wynajmu obejmuje cały czas trwania wydarzenia oraz czas niezbędny do przygotowania scen oraz stoisk. Z kolei hala Spodek oraz sala NOSPR będzie wykorzystywana na wybrane koncerty w trakcie WOMEX-u – wyjaśniał nam Łukasz Kałębasiak z Katowice Miasto Ogrodów.

WOMEX w Katowicach ma odbyć się między 25-29 października 2017 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.