Arena Wełnowiec / fot. facebook.com/boiskownc/

Dzisiaj o godziny 10.00 w Gimnazjum nr 9 im. Romualda Traugutta przy ul. Krzyżowej 12 w Katowicach wystartowało uroczyste otwarcie Areny Wełnowiec. To robocza nazwa obiektu sportowego, który został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

O obiekt starania trwały kilka lat, zaangażowali się mieszkańcy, nawet młodzież zebrała kilka tysięcy podpisów. Nie bez znaczenia było też wsparcie piłkarzy reprezentacji jak Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski. Projekt zwyciężył w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

– Do głosowania zmobilizowaliśmy cały Wełnowiec i część mieszkańców Katowic – powiedział InfoKatowice.pl Dawid Walczuk pomysłodawca powstania boiska. W sumie obiekt kosztował ponad 744 tys. zł.

Reklama

O godzinie 11.00 ma nastąpić symboliczne przecięcie wstęgi, następnie ma się odbyć pokazowy mecz między katowickimi urzędnikami i radnymi, a młodzieżą z Wełnowca.

Boisko przy Gimnazjum nr 9 ma być ogólnodostępne, powstało z myślą o mieszkańcach dzielnic: Wełnowiec-Józefowiec, Dąb, Koszutka, Bogucice oraz Osiedle Tysiąclecia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.