Sesja Rady Miasta Katowice / Fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl
Reklama

Na czwartkowej sesji rady miasta katowiccy rajcy zdecydowali o tym, że będzie dofinansowane doskonalenie zawodowe nauczycieli m.in. w zakresie edukacji regionalnej. To pierwszy krok w stronę usystematyzowanych zajęć w szkołach na terenie miasta. Nabytą wiedzą nauczyciele będą się dzielić z uczniami już w roku szkolnym 2018/2019. 

Do projektu uchwały w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli stosowaną poprawkę o edukacji regionalnej wprowadził radny Jerzy Forajter z Forum Samorządowego. Następnie na sesji zrobiło się trochę zamieszania, bo radni PO i RAŚ przypomnieli, że od kilku lat wnioskują o edukację regionalną w katowickich szkołach, która jest prowadzona. Prezydent zaznaczył, że teraz będzie usystematyzowana.

Reklama

– Jest to pierwszy krok do tego, aby od roku 2018 wprowadzić usystematyzowany cykl nauki edukacji regionalnej w naszych szkołach – stwierdził Marcin Krupa prezydent Katowic. Zostanie stworzony program nauczania nowego przedmiotu z odpowiednią liczbą godzin.

– Wszystkie nasze dzieci, które chodzą do katowickich szkół, powinny mieć świadomość i wiedzę w zakresie tego co działo się, co dzieje się na Górnym Śląsku. Mieć pełną wiedzę z zakresu historii tego regionu – zadeklarował prezydent Katowic. Usystematyzowanie nauczanie nowego przedmiotu ma ruszyć w roku szkolnym 2018/2019.

Sukces wielu ojców

Swoje zadowolenie z projektu uchwały wyraził radny Marek Nowara z Ruchu Autonomii Śląska. Przypomniał, że zarówno w tej jak i w poprzedniej kadencji radni RAŚ i PO składali wnioski odnośnie finansowania edukacji regionalnej w szkołach.

Radna Magdalena Wieczorek (PO) przypomniała, że Komisja Edukacji dyskutowała nad pomysłem systemowego wprowadzenia edukacji regionalnej.

– Cieszę się, że strona prezydencka pochyliła się nad tym tematem – powiedziała radna. Przypomniała, że nad kompleksowym rozwiązaniem edukacji regionalnej w śląskich szkołach pracuje zespół przy marszałku – Województwo zadeklarowało pomoc finansową w tym temacie – dodała.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.