Marcin Krupa prezydent Katowice / fot. Zara Israelyan
Reklama

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Katowice prezydent Marcin Krupa został zapytany o nowy Stadion Miejski dla GKS-u Katowice. Kibice obawiają się, że inwestowanie pieniędzy w stary obiekt, może sprawić, że budowa nowego stadionu dla Gieksy się opóźni.

O wydatek 60 tys. zł na remont pomieszczeń i piłkochwytu na stadionie przy ulicy Bukowej pytała prezydenta radna PiS, Patrycja Grolik. Katowiczanka 2016 roku w plebiscycie InfoKatowice.pl próbowała rozwiać obawy zasłyszane od kibiców.

Reklama

– Czy nie oznacza to w praktyce, że odsunie się w czasie budowa nowego stadionu – pytała Patrycja Grolik. Marcin Krupa zaznaczył, że dopóki nie powstanie nowy obiekt w Katowicach, to piłkarze muszą gdzieś grać. To oznacza potrzebę inwestowania na ulicy Bukowej.

– Te środki w dość małej ilości, są przeznaczone na poprawę jakości funkcjonowania drużyny sportowej w tym obiekcie, który jest teraz – powiedział prezydent Katowic. Zaznaczył, że to wcale nie oznacza, że w sprawie budowy nowego Stadionu Miejskiego nic się nie dzieje.

Wkrótce przetarg

– Jesteśmy w trakcie rozpisywania przetargu na konkurs architektoniczno-budowlany dla tego obiektu – zadeklarował Marcin Krupa. Do dyskusji włączył się też Katowiczanin 2016 Roku w naszym plebiscycie. Krzysztof Pieczyński zaznaczył, że w tym sezonie piłkarze Gieksy mają szansę na awans do Ekstraklasy. – Bez tego remontu stadion nie otrzymałby licencji na grę w Lotto Ekstraklasie – powiedział Pieczyński.

Wcześniej Ewa Biskupska z Urzędu Miasta Katowice tłumaczyła nam, że inwestycja ma przede wszystkim związek z innym wydarzeniem sportowym.

 – W związku z organizacją Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 w okresie 16-30 czerwca br. oraz wyznaczeniem Stadionu Miejskiego przy ul. Bukowej w Katowicach jako obiektu treningowego, konieczne jest wykonanie prac remontowych, które pozwolą na dostosowanie obiektu do zaleceń PZPN – wyjaśnia Ewa Biskupska rzecznik Urzędu Miasta Katowice. – Zakres prac obejmuje m.in. malowanie pomieszczeń, wymianę armatury łazienkowej oraz uzupełnienie piłkochwytów – wyjaśnia rzecznik magistratu.

Nowy Stadion Miejski w Katowicach ma kosztować około 120 mln złotych i pomieścić 12 tys. kibiców z możliwością rozbudowy do 15 tys. miejsc. Jego budowa ma ruszyć w przyszłym roku, będzie znajdował się przy ul. Bocheńskiego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.