FOTO: Vardges Muradyan
Reklama

Miasto ogłosiło zamiar wytyczenia drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Szopienickiej. Ma połączyć Nikiszowiec z Giszowcem. Jeszcze w tym roku ma zostać zlecone przygotowanie koncepcji przebiegu tej ścieżki. Konsultacje w tej sprawie potrwają do końca marca br.

Nowa droga rowerowa ma zostać wytyczona wzdłuż ul. Szopienickiej, od jej skrzyżowania z ul. Bernarda Krawczyka do Giszowca (skrzyżowanie ulic Szopienickiej i Mysłowickiej). Ma to być alternatywne połączenie dla istniejącej trasy rowerowej nr 121, również prowadzącej z Nikiszowca do Giszowca. Nowa ścieżka będzie przebiegać m.in. obok zabytkowych zabudowań kopalni „Wieczorek” (szyb „Pułaski).

Reklama

W urzędowym opisie inwestycji zaznaczono, że:

[…] W ramach kolejnego etapu rozbudowy sieci tras i ścieżek rowerowych przewidziane jest utworzenie infrastruktury rowerowej łączącej osiedle Giszowiec z osiedlem Nikiszowiec, biegnącej wzdłuż ul. Szopienickiej od ul. Mysłowickiej do ul. Krawczyka, nawiązując do trasy rowerowej nr 121 […].

Według planów w 2017 roku ma zostać zlecone przygotowanie koncepcji połączenia rowerowego. Jej realizacja może nastąpić w 2018 roku. Konsultacje w tej sprawie zostaną przeprowadzone z mieszkańcami i środowiskiem rowerowym.

Uwagi w tej sprawie można zgłaszać na platformie konsultacji społecznych Urzędu Miasta Katowice, do dnia 30 marca 2017 r.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.