Reklama

27-latek padł ofiarą nożownika w Katowicach. Mężczyzna został zaatakowany gdy czekał na przystanku tramwajowym. Sprawca najpierw go kopnął, a następnie ugodził w udo i szyję nożem.

Do ataku doszło 11 marca około godziny 23.00 na przystanku tramwajowym na ul. Gliwickiej (rejon ulicy Wiśniowej) w Katowicach-Załężu. 27-latek czekał na tramwaj, gdy podszedł do niego nieznany mężczyzna. Najpierw go kopnął, a potem zaatakował nożem. Ofiara została ugodzona w udo i szyję. Na szczęście 27-latkowi udało się uciec. Po drodze spotkał znajomego, który wezwał policję.

Reklama

Nie było rannego

Gdy mundurowi pojawili się na miejscu, czekał na nich już tylko znajomy ranionego 27-latka. Policjantom udało się odnaleźć ranionego nożem mężczyznę kilka godzin później. Jak się okazało ofiara nie wezwała pogotowia.

 – Pogotowie do rannego mężczyzny wezwali policjanci – mówi Aneta Orman z katowickiej policji. Nie jest wykluczone, że uratowali mu życie.

Po opisie ofiary i dobrej znajomości terenu przez dzielnicowego udało się wytypować sprawcę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Katowic, który został zatrzymany. Był znany policjantom. Prokurator postawił mu już zarzut usiłowania zabójstwa, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Policja apeluje o pomoc

Katowicka policja apeluje do świadków lub osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia o kontakt.

– Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadają jakąkolwiek informację na ten temat, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji VII w Katowicach nr tel. 32 200 3900 lub Komendą Miejską Policji  w Katowicach – Oficer Dyżurny tel. 32 – 200 25 55 – komunikuje policja.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.