Autobusy Solaris zaparkowane na ulicy Mickiewicza / fot. InfoKatowice.pl

Radny miejski Krzysztof Pieczyński zwrócił się do prezydenta Katowic z propozycją przywrócenia dawnej trasy linii autobusowej nr 10. Chodzi o wydłużenie trasy do osiedla Paderewskiego, gdzie kursowała ta linia przed przebudową dworca kolejowego.

Katowiczanin 2016 Roku w plebiscycie InfoKatowice.pl, poprosił prezydenta miasta o przywrócenie przebiegu trasy linii nr 10 sprzed przebudowy dworca kolejowego. Linia kursowała wtedy do Centrum Handlowego 3 Stawy, przez osiedle I. Paderewskiego. Gdy rozpoczęto przebudowę dworca PKP, trasę autobusu skrócono.

– Linia autobusowa nr 10 w chwili obecnej swój bieg rozpoczyna i kończy na Dworcu PKP. Po drodze obsługując następujące dzielnice: Brynów, Stara Ligota, Ligota, Piotrowice, Ochojec. Przed przebudową Dworca PKP linia ta po przyjeździe do centrum kontynuowała swą trasę, jadąc na osiedle Paderewskiego – stwierdził Krzysztof Pieczyński w swojej interpelacji do prezydenta Katowic.

Reklama

Radny Forum Samorządowego zauważył, że była to jedyna linia łączące południowe dzielnice miasta z osiedlem Paderewskiego. – Warto tutaj nadmienić, ze na powyższym osiedlu (lub w jego pobliżu) znajduje się wiele instytucji publicznych, do których codziennie dojeżdżają mieszkańcy. Należy tutaj wymienić m.in.: Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Izbę Skarbową, Sąd Okręgowy, Bibliotekę Śląską czy Politechnikę Śląską. W chwili obecnej autobusowe połączenie południowych dzielnic z Osiedlem Paderewskiego jest bardzo utrudnione – dodaje radny.

Władze miasta będą miały niespełna miesiąc na wypowiedzenie się w tej kwestii. Warto jednak dodać, że organizatorem transportu na terenie Katowic jest KZK GOP, do którego urząd przekieruje sprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.