Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Miasto chce sporządzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów w rejonie ul. Murckowskiej i ul. Porcelanowej. Chodzi o duży fragment miasta, rozciągający się od Zawodzia do Nikiszowca, na którym znajdują się m.in. huta „Ferrum”, dawna fabryka porcelany oraz cmentarz komunalny. Projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia planu miejscowego właśnie trafił do biura Rady Miasta Katowice.

Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla obszaru położonego w rejonie ulic Murckowskiej i Porcelanowej trafił do biura rady miejskiej w dniu 20 lutego. Obszar, który ma zostać objęty planem, liczy 248 hektarów. Granice wyznaczają od zachodu ulica Murckowska, od północy linia kolejowa, od wschodu ulica Transportowców, a od południa ulica Gospodarcza.

Na tym terenie funkcjonuje huta „Ferrum”, „Porcelana Śląska Park”, „Montokwas”, „Elektrobudowa SA”, a także znajdują się cmentarz komunalny i staw „Upadowa IV” oraz zabudowania przy ulicach Porcelanowej, Hutniczej, Kolonia Amandy, Transportowców, Magazynowej.

Zmiany mają konkretne cele, które wymieniono w dokumencie.

[…] Celem opracowania planu miejscowego jest zmiana obowiązujących ustaleń dotyczących parametrów i wskaźników zagospodarowania terenów, dostosowanie ich do aktualnych standardów, zwiększenie potencjału inwestycyjnego, a także dostosowanie do wymogów wynikających z przepisów prawa oraz kompleksowe rozwiązanie problemów dotyczących powiązań komunikacyjnych terenów przy ul. Porcelanowej […]. W większości obszar wskazany do objęcia przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego stanowi własność Skarbu Państwa, w tym w użytkowaniu wieczystym. Ponadto w obszarze znajdują się tereny stanowiące własność Miasta Katowice oraz osób fizycznych i prawnych […].

Po przyjęciu przez radę miejską uchwały o przystąpieniu do sporządzenia planu miejscowego, władze miasta przystąpią do opracowania planu, następnie odbędą się konsultacje nad jego projektem. Finalnie to Rada Miejska uchwali miejscowy plan.

Mapa dla rejonu ulic Murckowskiej i ul. Porcelanowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.