Premier Beata Szydło na konferencji w Katowicach / fot. Premier.gov.pl

Władze Katowic chcą sporządzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów w przy ul. Gospodarczej w Janowie-Nikiszowcu. Chodzi działki, na których m.in. ma powstać osiedle z rządowego projektu „Mieszkanie Plus”. Plan wyznaczy kierunki zagospodarowania i wytyczy przyszłe przebiegi dróg w tym rejonie.

Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla obszaru położonego w rejonie ulicy Gospodarczej, trafił do biura rady miejskiej w dniu 20 lutego. Obszar, który ma zostać objęty planem, liczy 115 hektarów. Granice wyznaczają: ul. Gospodarcza od strony północnej, ul. Górniczego Dorobku od strony południowej, zachodnia granica planu przebiega wzdłuż węzła drogowego autostrady A4, a wschodniawyznaczona została w rejonie szybu „Poniatowski” kopalni „Wieczorek”.

W projekcie uchwały czytamy, że:

[…] Granice planu wyznaczono przy uwzględnieniu potrzeby określenia podstawowego układu komunikacyjnego obsługującego przedmiotowe tereny […]. Celem opracowania planu miejscowego jest zwiększenie możliwości zainwestowania na terenach niezagospodarowanych, pozwalające na ich efektywne wykorzystanie, przy uwzględnieniu zasad ładu przestrzennego […]. W większości tereny wskazane do objęcia miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego stanowią własność Skarbu Państwa oraz własność Miasta Katowice […].

Obecnie teren jest w większości niezagospodarowany, porośnięty lasem. We wschodniej części obszaru planowana jest budowa osiedla mieszkaniowego z rządowego programu „Mieszkanie Plus”. W ramach programu ma powstać około tysiąca mieszkań. Starać się o nie w pierwszej kolejności będą mogły rodziny z jednym dzieckiem i wielodzietne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.