Sesja Rady Miasta / fot. Erdem Yildiz

Urząd Miasta Katowice planuje oddać za darmo działkę przy ulicy Kościuszki w Katowicach. Ponad 66 tys. metrów kw. terenu ma trafić w ręce Akademii Wychowania Fizycznego, która przy wykorzystaniu wsparcia z Ministerstwa Sportu i Turystyki, zbuduje tam wielofunkcyjny obiekt lekkoatletyczny.

Na przekazanie działki zgodę musi wyrazić jeszcze Rada Miasta Katowice, choć z tym akurat nie powinno być problemu. Z wnioskiem o przekazanie działki zwróciła się Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ma tam powstać wielofunkcyjny obiekt lekkoatletyczny – m.in. stadion i hala lekkoatletyczna oraz strzelnica sportowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach inwestycji ma powstać m.in. 8 torowa bieżnia i stadion na 3,5 tys. miejsc. Inwestycję szacuje się na około 40 mln zł. Obiekt ma być gotowy w 2019 roku.

Reklama

– Z wniosku Uczelni wynika, że powstanie obiektu takiej klasy stworzy profesjonalną bazę treningową i szkoleniową dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego możliwą do wykorzystywania przez cały rok, jak również pozwoli ubiegać się o organizację zawodów rangi Mistrzostw Polski i mityngów międzynarodowych, co według Uczelni przysłuży się promowaniu i rozpowszechnianiu aktywności fizycznej wśród mieszkańców Katowic – czytamy w uzasadnieniu do uchwały, nad którą będą głosować katowiccy radni.

Poza zajęciami dla studentów, uczelnia jest otwarta na współprace z działającymi na terenie Katowic klubami sportowymi i miejskimi instytucjami, dla których nowy obiekt również ma być dostępny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.