Wizualizacja żłobka
Reklama

Przy przedszkolu miasto stworzy żłobek: Władze Katowic ogłosiły przetarg na budowę nowego budynku dla Żłobka Miejskiego w dzielnicy Kostuchna. Obiekt przy ul. T. Boya-Żeleńskiego 30 będzie przeznaczony dla 60 dzieci.

Miasto już ogłosiło zamówienie na roboty budowlane. Zadanie pod nazwą „Budowa Oddziału Żłobka Miejskiego przy ul. Boya Żeleńskiego 30 w Katowicach w ramach zadania inwestycyjnego MALUCH – utworzenie dwóch nowych Oddziałów Żłobka Miejskiego” ma być gotowe w 2018 roku.

Reklama

Po zakończeniu inwestycji i uruchomieniu nowej placówki, „ponownie zostaną oszacowane potrzeby południowych dzielnic miasta Katowice w przedmiotowym zakresie i ewentualnie podjęte kolejne działania zmierzające do zwiększenia bazy miejsc opieki żłobkowej”.

Planowany żłobek to będzie tak naprawdę pawilon, dobudowany do istniejącego gmachu przedszkola. Przewiduje się prace przygotowawcze, rozbiórkę dwóch budynków gospodarczych, uporządkowanie terenu, geodezyjne wytyczenie nowego obiektu, właściwe prace budowlane – wykonanie wykopów pod ławy, wykonanie ścian betonowych, murowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, wykonanie konstrukcji dachu i warstwy wykończeniowej, montaż stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie ścian działowych, prace wykończeniowe i końcowe zagospodarowanie terenu wokół nowego obiektu.

[…] Układ funkcjonalny przewiduje dwa oddziały żłobka w grupach 30 osobowych. Główne wejście zlokalizowane jest od strony istniejącego Przedszkola, zaprojektowano także dwa dodatkowe wejścia, dla dostaw kuchni oraz wyjście ewakuacyjne z klatki schodowej. Szatnia z szafkami odzieży wierzchniej dla dzieci oraz wózkownia zlokalizowana przy głównym wejściu na parterze. Projektuje się 2 sale dydaktyczne jedną na parterze oraz jedną na piętrze, w każdej oddzielny węzeł sanitarny, z podziałem na bawialnię i sypialnię. Przy każdej sali znajduje się również pomieszczenie magazynowe. Sale dostępne z ogólnodostępnego korytarza. Na parterze przewiduje się kuchnię główna oraz kuchnię podręczną zawierającą rozdzielnię i zmywalnię. Zaplecze kuchenne dostępne odrębnym wejściem. Komunikacja wewnątrz budynku odbywa się poprzez główny hol na parterze oraz pierwszym piętrze skąd jest bezpośredni dostęp do sal zabawowych . Kondygnacje połączone ze sobą zostały klatką schodową oraz windą osobową. Z holu głównego korytarz prowadzi do części technicznej budynku gdzie znajduję się zaplecze kuchenne wraz z magazynami oraz administracja. Na piętrze znajdują się również pomieszczenia intendentki, dyrektorki, pomieszczenie socjalne . Od strony podwórka znajdują się pomieszczenia dostępne od zewnątrz, takie jak: kotłownia gazowa, schowek na sprzęty do zabaw Budynek jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych, wejście dla niepełnosprawnych pochylnią zewnętrzną […] – czytamy w projekcie żłobka.

Firmy i przedsiębiorstwa mogą składać swoje oferty i wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 10 marca w  Wydziale Inwestycji UM Katowice przy ul. Warszawskiej 4.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.