Kolejny raz Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie organizuje projekt dla osób w każdym wieku. To Ślaskie Warsztaty Artystyczne. O szczegółach przedsięwzięcia opowiada nam współorganizator – Leszek Winder, znany śląski muzyk i kompozytor.

Ewa Waszut: Skąd pomysł na Śląskie Warsztaty Artystyczne?

Leszek Winder: Projekt Śląskie Warsztaty Artystyczne jest realizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Artystów i Twórców już od ponad 10 lat. W swoim założeniu to warsztaty muzyczne różnych dziedzin muzyki organizowane w różnych miejscach. Odbyły się sesje instrumentalne gitary, gitary basowej, perkusji i innych instrumentów. Zawsze pewnego rodzaju zapotrzebowanie czy zainteresowanie ze strony uczestników powoduje kierunek tematyczny organizowanych warsztatów. Od paru lat utrzymuje się duże zainteresowanie Warsztatami Wokalnymi i takie realizujemy. Od paru lat organizujemy Warsztaty we współpracy z MDK Bogucice-Zawodzie i ChCK w Chorzowie. Terminowo odbywają się podczas lub w okolicy dat wakacji zimowych i letnich.

Ewa Waszut: Jak to się stało, że współpracujecie z zespołem MDK Bogucice-Zawodzie? Jak Wam się razem pracuje?

Leszek Winder: Nasza współpraca z odziałem MDK Zawodzie trwa już od wielu lat. Współorganizowaliśmy koncerty w ramach Festiwalu Gitary Elektrycznej i inne. Zawsze współpraca nasza była bardzo udana i spotykaliśmy się z życzliwością i zaangażowaniem, a to niezwykle ważne. Dodatkowo pracują tu osoby z doświadczeniem w realizacji podobnych przedsięwzięć kulturalnych więc wszystko się pozytywnie składa. Liczę na dalszą współpracę.W tym roku jeszcze w lipcu kolejna edycja Śląskich Warsztatów Artystycznych oraz w październiku koncert w ramach Festiwal Gitary Elektrycznej.

Ewa Waszut: Jestem ciekawa jak udało zebrać taką grupę ekspertów? To było trudne?

Leszek Winder: Śląskie Stowarzyszenie Artystów i Twórców działa na rzecz środowiska muzyków. To grupa często wybitnych artystów którzy w miarę wolnego czasu chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Muzycznym przewodnikiem Warsztatów jest od lat Darek Ziółek to wybitny muzyk i kompozytor. Znakomity pianista i jeden z czołowych polskich gitarzystów basowych. Doktor Muzyki. Nikt z prowadzących zajęcia nie jest osobą bez dorobku i doświadczenia. Wszyscy bez wyjątku to wybitne osobistości swoich dziedzin sztuki. Z tego faktu jestem dumny. Udział w warsztatach zawsze był i jest bezpłatny. Warsztaty wspierają Prezydent Miasta Katowice i Prezydent Miasta Chorzowa.

Ewa Waszut: Co czeka uczestników podczas warsztatów? Co będzie się działo?

Leszek Winder: Oczywiście że w 4 dni nie da się wiele nauczyć, ale dla osób zainteresowanych śpiewaniem i muzykowaniem ogólne spotkanie z mistrzami jest bezcenne i naprawdę można wiele skorzystać. Na zakończenie każdej sesji warsztatów odbywa się koncert z udziałem uczestników i wykładowców. Ilość osób, uczestników warsztatów, jest ograniczona, ale wykłady są otwarte i można wiele wynieść uczestnicząc w nich nawet tylko jako słuchacz.

Ewa Waszut: Dziękuję za rozmowę.

Leszek Winder: Dziękuję.

Śląskie Warsztaty Artystyczne odbędą się w dniach 20 – 23 lutego 2017 r. w godz. 16:00 – 19:00 w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie, ul. Marcinkowskiego 13 a.

Podczas warsztatów: nauka śpiewu, emisji głosu, ruchu scenicznego dla osób w każdym wieku.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 32 255 32 44

24 lutego 2017 r. o godz. 18:00, odbędzie się koncert finałowy z udziałem uczestników i wykładowców warsztatów.

Wykładowcy:
Dariusz Ziółek – Koordynator projektu. Doktor nauk muzycznych, muzyk, kompozytor, aranżer. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
Danuta Sendecka – Wokalistka, pedagog, wykładowca wokalistyki na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Katarzyna Piasecka – Wokalistka. Kompozytor, aranżer. Absolwentka kierunku kompozycji i aranżacji z klasy prof. Andrzeja Zubka Akademii Muzycznej Instytutu Jazzu w Katowicach.
Artur Fredyk – Tancerz, ruch sceniczny, doktor nauk o kulturze fizycznej AWF Katowice.
Adam Buczek – Perkusista, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Grzegorz Kapołka – Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Mirosław Rzepa – Gitarzysta, multiinstrumentalista.
Leszek Winder – Muzyk, kompozytor.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach warsztatów jest bezpłatny.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.