Reklama

Są zarzuty dla zatrzymanych po proteście przed KHW: 9 osób zostało zatrzymanych po czwartkowym proteście przed Katowickim Holdingiem Węglowym. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Podczas czwartkowego protestu z 80 osób, które manifestowały połowa próbowała się wedrzeć do budynku KHW. Rozbita została szyba w drzwiach wejściowych. To był protest przeciwko m.in. rozłożeniu wypłat tzw. czternastek na raty oraz warunkom pracy i płacy, które miałby obowiązywać po włączeniu KHW w struktury Polskiej Grupy Górniczej. W sumie zatrzymano 9 osób.

Reklama

– 7 z nich było pod wpływem alkoholu. Trafili oni do policyjnego aresztu. Z dwoma czynności zostały wykonane już w czwartek. Zatrzymani to mieszkańcy śląskich miast w wieku 25 do 39 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w zbiegowisku, za co grozi kara do 3 lat więzienia – informuje Aneta Orman z katowickiej policji.

Śledczy zakwalifikowali wybryk jako chuligański, przez co sprawcy poniosą surowszą karę. Przyznali się do postawionych im zarzutów i dobrowolnie poddali karze.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.