Rasistowski atak w centrum Katowic? W piątek doszło do zdemolowania lokalu z kebabem na ulicy Piotra Skargi w Katowicach. Obiekt został obrzucony kamieniami, do środka wrzucono też kosz na śmieci. W kierunku pracowników, jak usłyszeliśmy od świadka zdarzenia, posypały się rasistowskie inwektywy.

Do ataku doszło około godziny 18.50, gdy pracownicy przygotowywali jedzenie.  Klientów obsługiwały dwie osoby, Polka i Nepalczyk. Nagle dwóch mężczyzn rozpoczęło atak. – Zaczęli najpierw rzucać obelgami w stronę Polki, następnie grozili “zamknięciem” lokalu, powtarzali że niczego się nie boją i obrażali pracownika na tle rasowym – relacjonuje  nam syn właściciela lokalu i jednocześnie świadek zdarzenia.

Reklama

“Ch*ju”, “Turku p*erdolony”, “zamkniemy wam ten lokal” mieli usłyszeć pracownicy.  W trakcie napaści jeden z mężczyzn miał chwycić Polkę za rękę i szarpać, następnie obrzucili lokal kostką brukową. Wrzucili do środka również kosz na śmieci.

– Obecnie prowadzone jest dochodzenie pod kątem zniszczenia mienia – potwierdziła nam Magdalena Wiśniewska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nie jest wykluczone, że do śledztwa zostanie włączony wątek rasistowski. Sprawcy są obecnie poszukiwani, policja jest w posiadaniu nagrania z monitoringu, który zarejestrował całe zajście.

To nie jest pierwszy incydent w lokalu, wcześniej doszło do pobicia byłego już pracownika pochodzenia egipskiego, dochodziło też do różnych innych incydentów m.in.  rzucano koszem na śmieci w stronę pracowników.

13 KOMENTARZE

  1. Ach te niezłomne dresy, penerstwo czuje się coraz bardziej bezkarne. Gonić patusów, którzy atakują uczciwie pracujących ludzi, a sami pewno są stałymi klientami MOPSu. Nie dość, że są pasożytami to jeszcze szkodzą innym.

  2. Niestety rząd akceptuje takie zachowania, sam Plaszczak straszy ludzi uchodzcami. Straszne ze takie patusy później czują się bezkarnie, a od osiedlowych hitlerkow słyszą jeszcze pochwały.

  3. “Przeciez to lewacki lokal…” Co za durny komentarz . To może ktoś inny sobie pójdzie rozwalić teraz inny lokal prowadzony np przez Pisowca i potem będzie się tłumaczył że ” przecież to pisowski lokal “

  4. Stamtąd odjeżdżają autobusy do Zagłębia, które dziś stanowi centrum polskiego nacjonalizmu i ksenofobii w województwie śląskim. Wystarczy posłuchać pisowskich posłów Anzela czy Warwasa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.