Bójka dwóch grup na dworcu PKP w Katowicach: Ten poranek nie był spokojny, po całonocnej zabawie dwie grupy młodych ludzi wywołały bójkę na dworcu PKP w Katowicach. Oberwały też osoby postronne. W sumie 4 osoby w wieku 21-24 lat usłyszały zarzuty udział w bójce, pobicia i występku chuligańskiego.

W niedzielę około godziny 6.00 rano dwie grupy młodych ludzi złożone z mieszkańców Częstochowy i Wrocławia wymieniły się werbalnymi „uprzejmościami” na dworcu PKP w Katowicach. Od słów na jednym z peronów przeszli do czynów.

– Gdy jeden z uczestników bójki zaczął uciekać do tunelu dworca, dwaj agresorzy z przeciwnej grupy zaczęli go gonić. W pewnym momencie, gdy chcieli ich rozdzielić świadkowie, agresorzy zaatakowali również i pobili jednego z interweniujących mężczyzn. Kilka minut później trzech mężczyzn, którzy brali udział we wcześniejszej bójce, pobiło dwóch przypadkowych przechodniów – mówi Aneta Orman rzecznik katowickiej policji.

Powiadomieni o zdarzeniu na teren dworca udali się policjanci, którzy wspólnie ze Służbą Ochrony Kolei zatrzymali agresywnych mężczyzn. Obrażenia pobitych okazały się niegroźnie i po wizycie w szpitalu zostali wypuszczeni do domów. W poniedziałek natomiast 4 napastników usłyszało zarzuty.

Mieszkańcom Wrocławia i Częstochowy grożą 3 lata pozbawienia wolności.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.