Sesja Rady Miasta Katowice / fot. Zara Israelyan

Radny miejski Damian Stępień zaproponował, by nowa droga w Bogucicach, na północ od Strefy Kultury, nosiła nazwę „ulica Bonifraterska”. Droga, która miałaby być przedłużeniem ul. Tadeusza Dobrowolskiego na północ – do ul. Katowickiej – jeszcze nie powstała.

Propozycja radnego miejskiego Damiana Stępnia (klub Forum Samorządowe i Marcin Krupa)  została wystosowana 2 lutego br. W swoim wniosku napisał, że zwraca się o rozpatrzenie możliwości nadania fragmentowi drogi w obrębie dzielnicy Bogucice nazwy „ulica Bonifraterska”. Taką nazwę miałby uzyskać planowany do wybudowania łącznik między ulicą Tadeusza Dobrowolskiego i ulicą Katowicką. W piśmie do prezydenta Marcina Krupy, katowicki radny nie uzasadnił swojej propozycji.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze miasta. Warto jednak przypomnieć, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Katowice, prawo zgłaszania wniosków o nazwanie ulic, placu, ronda lub skweru przysługuje jedynie: prezydentowi miasta, komisjom Rady Miasta, klubom radnym, grupie co najmniej 3 radnych, przewodniczącemu Rady Miasta, radom właściwych miejscowo jednostek pomocniczych, grupie co najmniej 15 osób posiadających czynne prawo wyborcze do organów miasta, osobom prawnym, instytucjom, organizacjom i stowarzyszeniom oraz kościołom i związkom wyznaniowym mającym siedzibę na terenie miasta Katowice.

Reklama

Dopiero po ewentualnym spełnieniu wymogów formalnych sprawa nabierze biegu, zostanie przekazana do rozpatrzenia przez Zespół ds. nazewnictwa ulic i placów, a następnie do Komisji Organizacyjnej przy radzie miasta. Nadanie nazwy następuje dopiero na sesji Rady Miasta, poprzez przyjęcie w danej sprawie uchwały.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 24 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.