Trwa protest przed Urzędem Miasta. Mieszkańcy boją się likwidacji Szpitala Murcki (zdjęcia, wideo)

Artur Maciaszczyk

Mieszkańcy boją się likwidacji Szpitala Murcki: Przed Urzędem Miasta ciągle trwa protest pacjentów, pracowników i związkowców, którzy chcą, aby Szpital Murcki działał w niezmienionej formie. Obecnie wysoce prawdopodobne jest, że miasto Katowice połączy Szpital Murcki z Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach. Choć Marcin Krupa, prezydent Katowic zapewnia, że żadne decyzje nie zostały podjęte. 

W tej chwili trwa dyskusja na sesji Rady Miasta odnośnie losów szpitala. Przed magistratem od godziny 10.30 trwa protest mieszkańców, którzy domagają się utrzymania działalności jednostki.

Ostatnie trzy lata Szpitala Murcki to strata na poziomie prawie 9 mln złotych. Mieszkańcy natomiast mówią wprost – na służbie zdrowia się nie zarabia. Prezydent Katowic na trwającej właśnie sesji Rady Miasta stwierdził, że jeszcze żadna droga postępowania nie została ostatecznie zaakceptowana.

– Żadna decyzja w tym zakresie nie zapadła – powiedział właśnie na sesji Rady Miasta prezydent Katowic Marcin Krupa. Zaznaczył jednak, że ważne jest wyważenie interesu społecznego i ekonomicznego.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.