/ fot. ITD Katowice
Reklama

Kierowcy Ubera w Katowicach na celowniku ITD i policji. Inspekcja Transportu Drogowe w Katowicach wspólnie z policją kontrolowały kierowców Ubera. To wynik prowokacji taksówkarzy, którzy najpierw zamówili kurs, a następnie wezwali służby. Kierowcy dokonujący przewozu bez licencji próbowali na różne sposoby uniknąć kontroli.

Prowokacji dokonali katowiccy taksówkarze z Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP Region Śląski. Działania chwalono na profilu facebookowym Taryfa24, skupiającym środowisko taksówkarzy. Ukarano w sumie 4 kierowców.

Reklama

Wtorkowe popołudnie okazało się pechowe dla katowickich lewusów spod znaku Ubera, przynajmniej niektórych 🙂 Po raz kolejny związkowcy z Samorządnego Związku Zawodowego Taksówkarzy RP Region Śląski do spółki z aktywistami GAP – Grupy Antyprzewozowej udowodnili, że uberowcy łamią prawo !
Prowokacja, polegająca na zamówieniu uberprzejazdu i zgłoszeniu tego faktu katowickiej Inspekcji Transportu Drogowego, poskutkowała kontrolą drogową, w wyniku której ujawniono szereg nieprawidłowości przeciwko Ustawie o Transporcie Drogowym we wszystkich zgłoszonych przypadkach ! W ten sposób czterech złapanych na gorącym uczynku lewusów zostanie postawionych przed sądem, bo żaden nie przyjął mandatu” – czytamy na Taryfa24.

ITD informuje o 4 kontrolach pojazdów dokonujących przewozu osób bez licencji. Jeden z kierowców widząc kontrolę próbował uciekać, z pasażerem w środku. Dzięki interwencji policji udało się go zatrzymać. To nie była jedyna próba uniknięcia kontroli.

– Jeden z nich, gdy dowiedział się od kolegów o akcji ITD, usiłował pozbyć się przewożonego pasażera z pojazdu, a gdy ten nie chciał wysiąść, zatrzymał się i odmówił dalszej jazdy – wyjaśnia katowicka Inspekcja Transportu Drogowego.

W sprawie kierowców, którzy dokonywali przewozów bez licencji wszczęto postępowanie administracyjne. Grozi za to kara nawet do 10 tys. zł.

Reklama

10 KOMENTARZE

  1. Taksówkarze są jak PSS Społem, a UBER jest jak LIDL. Nie macie szans komuchy, a jedyne czym chcecie się zasłaniać to czerwona knaga i służby tego systemu tak rakotwórczego jak wy czereśniaki.

  2. nałogowi kapusie…za komuny, psy na rozbiegu robiły wywiad u cinkciarzy, kelnerów i taryfiarzy…no i zawsze coś od nich usłyszeli i nie żeby ich jakoś specjalnie torturowali;)
    widocznie ta gorliwość została im do dzisiaj….

  3. Cierpy-złodzieje. Ostatnio jak wracałem lekko podchmielony z Katowic to taksiarz-złodziej zamiast ze 100 zł wydał z 50 zł, myśląc, że nie zauważę… Złodzieje i tyle. Potem dziwią się, dlaczego UBER ma takie wzięcie, a oni stoją w tych swoich zapyziałych gruchotach na postojach.

  4. Wracam pociagiem z Warszawy, gdzie placilem np 15 zl za przejazd w centrum. Wsiadam do taksowki na postoju niedaleko dworca. Zamawiam kurs na os Tysiaclecia, wiec rzut beretem. W okolicy SCC zerkam na taksometr i juz wiem, ze cos nie tak. Niezrzeszona zlotowa mi mowi na koniec, ze mam zaplacic prawie piec dyszek i jeszcze bezczelnie, ze nie ma wydac. Innym razem zamawiam zrzeszonego z korpo. Normalnie w stolycy dostawalem SMS od dyspozytora, ze taksowka o nr takim i takim czeka a tu widze, ze dziadek luka, ktory to klient. Panie ten z kura co ma podwiazane lapki. Platnosc karta to chyba niedawno weszla i to nie w kazdej korporacji. Nie chca obnizyc cen to czas sie pozegnac. Tak samo zlikwidowac strefy (miasta przechodza plynnie jedno w drugie). Relikt komunizmu.

  5. Dzięki za komentarze. Na stronie taryfa info wszystkie negatywne i nieprzychylne komentarze kasuje a taka prawda że ich boli.Można jeździć tanio i komfortowo,a przede wszystkim wiesz ile zapłacisz nie musisz spoglądać nerwowo na taxometr co tam Janusz ponaciskal.pffu złotowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.