Dominik Hasa / fot. Fundacja Iskierka
Reklama

Dominik Hasa z Osiedla Witosa ma 7-lat i toczy walkę o życie. Z pozoru niegroźna infekcja nie chciała ustąpić. Kolejne wizyty u lekarzy nie pomagały. Chłopczyk stał się apatyczny, tracił siły i paraliżował go ból skutecznie uniemożliwiając chodzenie. W końcu rodzice usłyszeli diagnozę, która była jak wyrok – ostra białaczka limfoblastyczna.

7-latek obecnie jest pacjentem Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala. Przed chorobą był pogodnym dzieckiem, uczęszczał na zajęcia plastyczne i rytmiczne, jeździł na hulajnodze, a wycieczki rowerowe nawet w deszczu nie stanowiły dla niego problemu. Choroba niestety to zmieniła. Chłopiec nie potrafi zrozumieć dlaczego musi przebywać w szpitalu, jest rozdrażniony, pomimo wsparcia najbliższych zamknął się w sobie.

Reklama

Wśród osób, które zdecydowały się wesprzeć Dominika są mieszkańcy Osiedla Witosa, a pomaga im w tym Facebook. Na specjalnie utworzonym profilu „DAROWIZNA DLA DOMINIKA- LICYTACJA! POMAGANIE JEST FAJNE!mieszkańcy licytują różne przedmioty, ze sprzedaży których dochód jest przekazywany na leczenie dziecka.

– To żadna moja zasługa, to zwykła potrzeba serca – mówi Agnieszka Lorenz-Zając, mieszkanka Osiedla Witosa, która utworzyła grupę na Facebooku. – Zarówno ja, jak i wszystkie osoby, które włączyły się do akcji wierzymy, że dobro powraca z zdwojoną siłą. Robimy to całkowicie bezinteresownie, wierząc, że w ten sposób możemy pomóc Dominikowi i jego rodzinie – dodaje.

W ciągu zaledwie 7 dni udało się wylicytować przedmioty i usługi za ok 8,5 tys. zł. – Do akcji włączyły się osoby nie tylko z Katowic, wylicytowane przedmioty powędrują do Nas m.in z Irlandii – mówi inicjatorka facebookowej licytacji.

Fundacja Iskierka, której podopiecznym jest 7-latek, zbiera fundusze na pomoc w leczeniu chłopca. Jak zaznaczają pracownicy Fundacji, każda złotówka jest potrzebna, a sama licytacja pomaga nie tylko chłopcu ale i jego rodzinie.

– To ma ogromną wartość, oprócz efektów finansowych takich zbiórek, jest to wartość dodana dla rodziny i rodziców dziecka, które walczy z chorobą. Tworzy się naturalna grupa wsparcia lokalnego – mówi nam Aneta Klimek-Jędryka z Fundacji Iskierka, której podopiecznym jest Dominik. – Rodzina dostrzega, że nie pozostaje sama, tylko może liczyć na pomoc obcych bezinteresownych osób – dodaje.

Wśród licytowanych przez mieszkańców Osiedla Witosa rzeczy są m.in. płyty, ręcznie wykonana maskotka, bransoletka czy srebrna zawieszka. Licytować można wszystko zarówno przedmioty jak i usługi. Jeżeli, ktoś nie ma czasu, ani możliwości licytowania, to może po prostu pomóc 7-latkowi wpłacając pieniądze na konto:

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
49 1050 0099 6781 1000 1000 0579
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Dominik HASA”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.