Reklama

W dni wolne dostęp do szpitala mniej potrzebny? Katowicki radny wystąpił do prezydenta miasta o zmianę rozkładu jazdy linii nr 296, która w tygodniu dowozi mieszkańców do szpitala w Ochojcu. Niestety, problemy pojawiają się w dni wolne, dlatego radny chciał aby autobus też w soboty i niedziele był bardziej użyteczny dla mieszkańców. Jak się okazało, byłoby to za drogie, a „dogodny dojazd do szpitala w te dni zapewniony jest w systemie przesiadkowym”. 

Trasa autobusu nr 296 łączy siemianowicki Węzłowiec z Górnośląskim Centrum Medycznym w Ochojcu. Przebiega przez kilka dzielnic Katowic – m.in. Józefowiec, Brynów czy Starą Ligotę.

Reklama

– Niestety w dni wolne linia 296 kończy swoją trasę na przystanku Brynów Kościuszki. Tymczasem w dni wolne mieszkańcy tak samo jak w dni robocze potrzebują dogodnego transportu do szpitala – zaznaczył w piśmie do prezydenta Katowic Marek Nowara, radny Ruchu Autonomii Śląskiej. – W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przeanalizowanie możliwości zmiany rozkładu jazdy autobusu nr 296, tak, by także w dni wolne obsługiwał połączenie ze szpitalem w Ochojcu. Ewentualnie zmianę godzin odjazdów innych linii obsługujących przystanek Brynów Kościuszki w dni wolne i dalej jadące do szpitala, by pasażerowie linii 296 nie musieli czekać zbyt długo na kolejne połączenie do szpitala – dodał radny.

KZK GOP zaznaczył, że 296 jest jedną z 8 linii obsługujących przystanek „Ochojec Szpital”. – Z uwagi na dość szeroki wybór linii funkcjonujących w tym obszarze i małe wykorzystanie linii nr 296, linia ta została wyłączona z obsługi szpitala w Ochojcu w dni wolne – stwierdził wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula. – Dogodny dojazd do szpitala w te dni zapewniony jest w systemie przesiadkowym z linii nr 296 na linie autobusowe: 9, 10, 138, 238 i 689 na przystanku „Brynów Wincentego Pola” – dodał

Wprowadzenie dojazdu do przystanku „Ochojec Szpital” w dni wolne, wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. Według wyliczeń KZK GOP chodzi o około 6,7 tys. zł miesięcznie.

–  Wdrożenie zaproponowanej modyfikacji linii nr 296, polegającej na obsłudze przystanku „Ochojec Szpital” w każdym kursie w dni wolne od pracy, wiązałoby się ze wzrostem pracy eksploatacyjnej wykonywanej na terenie miasta Katowice o ok.182 wzkm w dzień wolny. Średniomiesięcznie, wzrost ten wyniósł by ok.1800 wzkm. Koszt zmiany oszacowano na poziomie ok.6,7 tys. zł miesięcznie, czego nie przewidziano w planie finansowym na 2017 rok – oszacował Roman Urbańczyk prezes KZK GOP.

W razie zaobserwowania przez KZK GOP wzrostu zapotrzebowania na linię 296, zmiany, które proponował radny Nowara mają zostać wprowadzone.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.