Prezydent Katowic na Giszowcu będzie się tłumaczył z Murcek: Prezydent Katowic Marcin Krupa 9 stycznia spotka się z mieszkańcami dzielnicy Giszowiec. – Spotkanie będzie okazją do wspólnej dyskusji na temat rozwoju dzielnicy oraz do zgłaszania spraw bieżących – zapowiada Urząd Miasta i faktycznie sprawy bieżące będą tam dyskutowane. Z informacji, które do nas dotarły już wiadomo, że w trakcie spotkania pojawi się temat Szpitala Murcki.

Spotkanie z Marcinem Krupą odbędzie się 9 stycznia w Miejskim Domu Kultury „Szopienice- Giszowiec” przy Placu Pod Lipami 1, 3-3a, o godz. 17.00. Oprócz tematów dotyczących tylko dzielnicy na pewno zostanie poruszona kwestia Szpitala Murcki, z którego korzystają również mieszkańcy Giszowca.

Reklama

Wiadomo, że w spotkaniu z prezydentem Katowic wezmą udział pracownicy Szpitala Murcki.

Przypomnimy, Urząd Miasta Katowice chce połączyć Szpital Murcki z Górnośląskim Centrum Medycznym, które miałoby przejąć 14 mln kontrakt placówki. Oddziały z Murcek, według wstępnych planów – mają zostać przeniesione do Ochojca.

Czytaj również: Protestujący chcą rezygnacji Marcina Krupy. „Więcej jest ludzi potrzebujących szpital niż stadion” (audio)

4 stycznia odbył się głośny protest mieszkańców Murcek i pracowników szpitala, którzy nie chcą zmian w funkcjonowania placówki. 11 stycznia natomiast prezydent Katowic i rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego chcą się spotkać z mieszkańcami Murcek. Spotkanie ma się odbyć o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 48 im. J. Ligonia przy ul. Bielskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.