6 osób z zarzutami w sprawie bójki na 3 Maja. Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Rejonowego Katowice – Zachód akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, które w 21 sierpnia brały udział w bójce w centrum Katowic. Wśród oskarżonych jest ojciec 19-letniego Dominika, który zginął w wyniku feralnego zdarzenia. 

Były piłkarz GKS-u Katowice zginął od dwóch ciosów nożem. Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Nad ranem dwie grupy spotkały się nieopodal dworca PKP, doszło do wymiany zdań i bójki. Poszukiwany w sprawie jest ciągle Dariusz Nożownik.

Zdaniem prokuratury uczennicy bójki wzajemnie narażali się na bezpośrednie niebezpieczeństwo „nastąpienia skutku w postaci ciężkiego lub średniego uszczerbku na zdrowiu”. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Wszyscy podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i część z nich odmówiła składania wyjaśnień, zaś ojciec ugodzonego nożem Dominika K. złożył wyjaśnienia, które korelują z ustaleniami śledztwa – poinformowała Agnieszka Wichary z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Wszyscy podejrzani zostali objęci poręczeniem majątkowym mają również zakaz opuszczania kraju.

– Jednocześnie z tego postępowania wyłączono materiały dotyczące Dariusza Nożownika ps. „Ostry” w sprawie zabójstwa Dominika K. – byłego piłkarza GKS Katowice i usiłowania zabójstwa Rafała K., o czyn z art. 148 § 1 k.k. Za podejrzanym został wydany Europejski Nakaz Aresztowania – dodaje Wichary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.