/ fot. Honorata Karapuda

Mela Koteluk wystąpi dzisiaj w Katowicach. To już prawie dwa lata od premiery albumu „Migracje”, który w niespełna miesiąc pokrył się platyną, Mela Koteluk wyruszyła z cyklem koncertów w nowej oprawie muzycznej i wizualnej. „Zmienne tętno” jest klamrą zamykającą „Migracje”. Dzisiaj o godzinie 19.00 artystka wystąpi w Katowicach.

Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie „Migracje” skitu. – Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek moich artystycznych poszukiwań – mówi Mela Koteluk. – Jest w nim pewna przewrotność. Niemiarowy rytm serca motywuje do szukania antidotum na burzliwą rzeczywistość. W muzyce można odnaleźć nową siłę do lepszego rozumienia rzeczywistości na wielu, często nieświadomych, poziomach – dodaje.

Koncerty, wzbogacone o starannie przygotowaną oprawę wizualną, odbywają się w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o wybitnym potencjale akustycznym i estetycznym.

Reklama

– Lustrzany element scenografii w kształcie rozety przypomina portal i jest obietnicą przejścia w inny wymiar, pełen uważności i łagodności – moim zdaniem, wartości deficytowych świata. Nowe aranżacje będą lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych wersji utworów – mówi Koteluk.

Melę Koteluk będzie można usłyszeć dzisiaj o godzinie 19.00 w Katowice Miasto Ogrodów, przy placu Sejmu Śląskiego 2.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.