fot. Erdem Yildiz

Od soboty remont torowiska przy Wesołym Miasteczku. Szykuje się kolejne utrudnienie dla kierowców. Tym razem chodzi o remont torowiska tramwajowego w rejonie skrzyżowania ulic: Chorzowska, Bracka, Złota. Remont rozpocznie się 10 grudnia i potrwa do końca stycznia 2017 roku.

Remont torowiska planują Tramwaje Śląskie. Niestety, chodzi o rejon, który przy dobrych warunkach na drodze często się korkuje.

 – Remont wiąże się z zamknięciem dla ruchu kołowego wlotu ul. Złotej w dniach 27.12.2016 – 14.01.2017 r. Wyznaczone zostaną objazdy: ul. Chorzowską, węzłem drogowym ul. Chorzowskiej – ul. Baildona (przy Silesia City Center) i ul. Dębową, z dostosowaniem funkcjonowania sygnalizacji świetlnych do wzmożonych potoków ruchu na trasie objazdowej – informują urzędnicy.

Reklama

W pozostałym okresie remontu prace będą się odbywały poza jezdnią ul. Złotej, bez ograniczeń w ruchu kołowym.

Niestety swoje odczują również piesi. W weekend 10-11-12  nie będą funkcjonowały tramwaje na odcinku ulicy Chorzowskiej od ronda do pętli tramwajowej w rejonie Stadionu Śląskiego. Wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza.

– W weekend 10 – 11.12.2016 r. w czasie zabudowy tymczasowych rozjazdów tramwajowych w rejonie ul. Złotej, nie będzie funkcjonować komunikacja tramwajowa na odcinku ul. Chorzowskiej od ronda do pętli tramwajowej w rejonie Stadionu Śląskiego. W tym czasie funkcjonowała będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.