Reklama

Wizyta św. Mikołaja, wspólne wypiekanie pierników i lodowisko czynne przez całą zimę – to tylko część atrakcji przygotowanych na grudzień i początek stycznia przez Silesię City Center.

Pierwsze oznaki zbliżających się Świąt widać w Katowicach. Świąteczne ozdoby zostały już powieszone na terenie miasta, swoimi chwali się też największe centrum handlowe w regionie.

Reklama

– Możemy pochwalić się jedną z największych na Śląsku iluminacji świetlnych. Fasada budynku podobnie, jak dekoracje wewnątrz Centrum błyszczą światełkami oraz ozdobami od 25 listopada, a szyb Jerzy – nasza wizytówka – opleciony zawrotną liczbą ponad 84 tys. lampek, rozświetla drogę każdemu, kto chce przyjść do Silesii i spędzić u nas miło czas – mówi Monika Pyszkowska, dyrektor Centrum. Jakie jeszcze pomysły na przybliżenie świątecznej atmosfery Silesia City Center ma dla swoich gości?

Od dzisiaj wypieki

Unoszący się zapach piernika i cynamonu to zdecydowanie jeden z najsilniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Już od 3 grudnia przez kolejne trzy weekendy Silesia City Center zaprasza wszystkie dzieci na wspólne wypiekanie pierników. Wiedzą na temat magicznych przypraw i starodawnych receptur z młodymi cukiernikami podzielą się Mistrz Piernikarski i Wiedźma Korzenna. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zmieszają przyprawy, przesieją mąkę, dodadzą miód i zaczynią ciasto, aby potem upiec je w tradycyjnych, drewnianych formach. Na koniec ozdobią ciasteczka lukrem i tak przygotowane zabiorą ze sobą do domów.

Kolejka świąteczna na Placu Śląskim

Od dzisiaj tj. 3 grudnia najmłodsi odwiedzający Centrum będą mogli przejechać się kolejką, wkraczając w magiczny świat bajkowych postaci. Na ten czas Plac Śląski zamieni się w prawdziwą krainę śniegu, a o odpowiednią atmosferę i bezpieczeństwo zadbają Śnieżynki. Świąteczna kolejka będzie bezpłatnie woziła dzieci aż do 5 stycznia.

Wizyta Świętego Mikołaja

Na tegorocznej trasie podróży św. Mikołaja nie mogło zabraknąć największego na Śląsku centrum handlowego. Niezwykły gość z Laponii zaplanował spędzić w SCC aż trzy dni. W weekend 3-4 oraz 6 grudnia będzie rozdawał dorosłym uśmiechy, a dzieciom słodkości. Każdy będzie mógł także zrobić z nim sobie pamiątkowe zdjęcie.

Lodowisko na Placu Słonecznym

Wszystkim, którzy marzą o śniegu i nie mogą doczekać się założenia szalika i kozaków, Silesia City Center odpowiada: my się braku mrozów nie boimy i otwieramy prawdziwe zimowe lodowisko. Przez cały grudzień, styczeń i luty, na odwiedzających Centrum czekać będzie doskonała zabawa na lodowej tafli. Brak łyżew to nie przeszkoda, na miejscu działać będzie wypożyczalnia sprzętu. A każdy spragniony i głodny po zimowym szaleństwie będzie mógł ogrzać się i posilić w specjalnie przygotowanej strefie gastronomicznej. Lodowisko czynne będzie od 2 grudnia do 28 lutego. Wstęp na taflę bezpłatny.

Będą doradcy ds. prezentów

Atrakcje i zabawy świąteczne to jedno, ale w okresie przed wigilijnym SCC nie zapomina również o tych, których głównym celem jest sprawne zrobienie zakupów. Klienci Centrum będą mogli skorzystać z porad doradców zakupowych, którzy – na podstawie przeprowadzonego wywiadu – pomogą znaleźć odpowiedni upominek w specjalnie na tę okazję przygotowanym elektronicznym katalogu produktów i cen. A po skończeniu zakupów silni pomocnicy (bellboys) zaniosą torby ze sprawunkami wprost pod drzwi samochodów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.