Autobusy w Katowicach / fot. Erdem Yildiz

KZK GOP wprowadza objazdy dla autobusów. Ma to związek z Jarmarkiem na Nikiszu, który startuje w sobotę na placu Wyzwolenia. W historycznej dzielnicy Katowic pojawi się 190 wystawców.

– Jak zawsze staramy się bowiem, aby podczas Jarmarku prezentowane były nietuzinkowe towary. I w tym roku dominować będzie rękodzieło i sztuka użytkowa – m.in. malarstwo, rzeźba, ceramika artystyczna, wyroby z drewna, ozdoby świąteczne, krawiectwo artystyczne, biżuteria, pamiątki z Nikiszowca i Górnego Śląska – informują organizatorzy wydarzenia.

Od dzisiaj do niedzieli 4 grudnia wprowadzono następujące objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama

Linie nr: 72, 108, 906N i 920:

w kierunku Szopienic pojadą ulicami Szopienicką i Oswobodzenia,w kierunku Giszowca: Wyzwolenia, Nałkowskiej i Szopienicką.

Linia nr 109:

w kierunku Janowa pojedzie ulicami Ociepki i Zamkową,w kierunku os. Witosa: Wyzwolenia, Nałkowskiej i Szopienicką.

Linia nr 292:

w kierunku Mysłowic pojedzie ulicami: Szopienicką, Oswobodzenia i Ociepki,w kierunku Giszowca: Wyzwolenia, Nałkowskiej, Szopienicką.

Linia nr 930:

w kierunku Katowic pojedzie ulicami Szopienicką i Oswobodzenia,w kierunku Nikiszowca: Wyzwolenia, Nałkowskiej i Szopienicką.

Ponadto, wprowadzona zostanie tymczasowa lokalizacja przystanku autobusowego „Nikiszowiec Kościół” – kierunek do Giszowca. Stanowisko zlokalizowane będzie przy ul. Nałkowskiej, w zatoce autobusowej obok Lodowiska Jantor. Stanowisko przystanku w kierunku Szopienic nie będzie obsługiwane. Najbliższy przystanek z komunikacji miejskiej to „Nikiszowiec Szpital”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.