FOTO: Jakub Jackiewicz
Reklama

Tramwaj na południe za niespełna dwa lata doczeka się projektu. Wiadomo, kto wygrał przetarg na wykonanie dokumentacji. W sumie w przetargu startowało 8 ofert, wygrała firma Sweco, która występuje w formule polsko-belgijskiego konsorcjum. W sumie projekt ma kosztować nieco ponad 1,8 mln zł. 

– Prace projektowe powinny potrwać 22 miesiące. Zadaniem wybranego w przetargu wykonawcy, będzie przygotowanie projektów budowlanych, wykonawczych oraz szacunku prac i kosztów niezbędnych do realizacji inwestycji. W ramach I etapu powstaną szczegółowe plany dotyczące: liczącego 5,2 km torowiska tramwajowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, ścieżki rowerowej i Węzła Przesiadkowego „Kostuchna”. II etap będzie dotyczył nowej drogi, której budowa możliwa będzie najwcześniej w 2030 r – informują katowiccy urzędnicy.

Reklama

Wykonawca będzie koordynował swoje działania blisko z 20 podmiotami, zobowiązany jest też do zorganizowania konsultacji i spotkań informacyjnych z mieszkańcami.

W sumie budowa linii tramwajowe i ścieżki rowerowej potrwa do 2020 roku. Ma kosztować około 110 mln złotych. Magistrat szacuje, że po jej zakończeniu tramwajem z Kostuchny na Rynek w godzinach szczytu będzie można przejechać w nawet 22 minuty.

Reklama

2 KOMENTARZE

 1. „konsultacje z mieszkańcami” – ciekawe czy takie same, jak te przed akceptacją linii tramwaju? Ludzie swoje, UM swoje. Trochę jak w tym kawale o gównie na wycieraczce.
  – Sąsiedzie, mogę panu nasrać na wycieraczkę?
  – Zgłupiał pan? Oczywiście, że nie.
  Na drugi dzień:
  – Sąsiedzie, a może jednak mogę panu nasrać na wycieraczkę?
  – To jakieś głupie żarty? Nie!
  Trzeciego dnia sytuacja się powtarza. Czwartego dnia – kupa na wycieraczce.
  Wkurzony facet idzie do sąsiada
  – Panie, jak pan mógł to zrobić? Oszalał pan?
  – W czym problem? Konsultacje społeczne były? Były. To co się pan czepiasz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.