Władze miasta planują wybudowanie węzła przesiadkowego w pobliżu przystanku kolejowego w dzielnicy Podlesie. Jego całkowity koszt ma wynieść 5 mln złotych. Prace budowlane mają zakończyć się w 2019 roku.

W ramach węzła powstaną nowe przystanki autobusowe oraz miejsca parkingowe po zachodniej stronie linii kolejowej. Już od kilku lat mieszkańcy południowych dzielnic Katowic prosili o podjęcie działań, które umożliwiłyby pozostawienie auta przy przystanku kolejowym w Podlesiu i podróż do centrum Katowic koleją (jest znacznie szybsza, niż samochodem lub autobusem). Teraz pojawiła się realna szansa na realizację takiej inwestycji.

W projekcie budżetu miasta na przyszły rok ujęto zadanie pod nazwą „Katowicki System Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych – węzeł Podlesie”. W roku 2017, kosztem 400 tys. złotych, ma zostać opracowana dokumentacja projektowej i Studium Wykonalności dla budowy węzła, a w latach 2018-2019 zostaną przeprowadzone właściwe prace budowlane.

Reklama

Całkowity koszt budowy węzła w Podlesiu, w rejonie przystanku kolejowego, ma wynieść 5 mln złotych, z czego 4,25 mln złotych ma pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo potrzebna inwestycja – świetnie ze wreszcie coś zacznie się dziać w tej sprawie. Niestety, w artykule nie ma informacji o budowie w ramach tego projektu kładki lub tunelu pomiędzy peronami, a tego obecnie bardzo brakuje odkąd legalne przejście zostało zamknięte. Mam nadzieję że w projekcie zostanie to uwzględnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.