Uruchomiono już bazę rodzin Szlachetnej Paczki, teraz każdy kto chce może wybrać rodzinę, której będzie pomagał. W sobotę ulicami Katowic przeszedł Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Zainaugurował kolejną edycję obu projektów.

Marsz rozpoczął się o godzinie 12.00 na Placu Kwiatowym. Wolontariusze ubrani byli w czerwone i niebieskie koszulki SuperW, towarzyszyła im orkiestra policyjna i wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.

Na stronie szlachetnapaczka.pl oraz akademiaprzyszloci.org.pl można wybierać rodziny , dla których na podstawie opisów i list potrzeb można przygotować dedykowaną paczkę, a dzieciom z Akademii Przyszłości można zafundować całoroczne zajęcia, które mają owocować na przyszłość.

– Podczas marszu nie brakowało okrzyków “JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO! “ To wciąż aktualne hasło, które przypomina nam, że wszyscy powinni sobie radzić w życiu i wzajemnie sobie pomagać – relacjonują uczestnicy.

W tym roku Marsze Szlachetnej Paczki odbyły się pod hasłem “Koniec ery dorobkiewiczów”. To nieprzypadkowe hasło.

 – Dorobkiewicz to postawa, że dbam tylko o siebie i o swoich. W Polsce kończy się era dorobkiewiczów – już nie chodzi o to, żeby „mieć”, ale „się dziać”. Ludzie chcą iść w kierunku sensu życia, życia w świecie wartości, a nie w świecie posiadania. Coraz więcej osób dostrzega, że w sumie dorobek to coś dobrego i ten dorobek można zamienić na dobro – tłumaczy ks. Jacek Stryczek.

2 KOMENTARZE

  1. ale brzydko wyglądają Katowice na tych zdjęciach, na jednym bunkier oblepiony logami w różnych rozmiarach, w różnej kolorystyce, etc., na drugim nie najładniejszy z kilkoma neonami (?) na górze, w tym 2 identyczne, do tego jeszcze paskudna reklama. na kolejnym zdjęciu chaotyczna zabudowa – budynki losowo poukładane, jakiś pusty ogrodzony plac. a to wszystko w ścisłym centrum miasta, te reklamy na budynku nawet widoczne z rynku. a najgorsze, że są ludzie korzystający z usług tej siłowni , chodzący do supersamu szpecącego miasta. nie powinniśmy zostawiać pieniędzy w miejscach, które podchodzą po macoszemu do estetyki miasta, to być może dałoby sygnał inwestorom, że jednak warto więcej wydać aby było ładniej, a nie jak najtaniej, by osiągnąć największe zyski. to szkodzi miastu, tworzy to zły wizerunek miastu, szkodzi mieszkańcom, między innymi dlatego młodzi ludzie ze śląska wyjeżdżają (nie tylko zagranicę, ale i do innych polskich, często biedniejszych miast), dlatego wartości nieruchomości spadają (mniej ludzi, gorsze warunki), potencjał turystyczny jest marnowany. to wszystko wpływa na coraz gorsze warunki finansowe mieszkańców, firmy tworzą dobre miejsca pracy w miejscu gdzie są młodzi zdolni ludzie, tu też nie będą zakładane firmy przystosowane do obecnego zglobalizowanego rynku, więc rynek lokalnych usług uboższy, wzrost bezrobocia, etc. przez spadek wartości nieruchomości majątek mieszkańców również spada, turyści nie zostawiają tu pieniędzy.

    w artykule niepoprawnie działają odnośniki do stron tego projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.