Reklama

Informowaliśmy już o tym, że Prokuratura Okręgowa w Katowicach wydała list gończy za Dariuszem N. podejrzanym o zabicie Dominika Koszowskiego. 19-latek zginął od dwóch ciosów nożem na ulicy 3 Maja przy dworcu PKP. To nie jedyna ofiara ataku z użyciem noża w Katowicach, dlatego włodarze chcą poprawy bezpieczeństwa. – Miasto Katowice ma być jednym z bezpieczniejszych miast – deklaruje prezydent Krupa.

Tragiczne zdarzenie, w którym zginął 19-latek miało miejsce w sierpniu – niestety nie było jedyne. Na ulic Francuskiej też doszło do ataku z użyciem noża. Jeden z poszkodowanych został ugodzony w serce, drugi miał rozpłatany brzuch. Na początku listopada Katowicami wstrząsnęło zabójstwo 62-letniej kobiety w Parku Kościuszki. Ofierze, która wyszła na spacer z psem w biały dzień podcięto gardło. Zabójcy nie złapano.

Reklama

Miasto scyzoryków

W Katowicach źle się dzieje pod względem bezpieczeństwa, takie opinie można usłyszeć na ulicach miasta. – Miasto Muzyki ale chyba marszu żałobnego. Kiedy w końcu w nocy będzie można wyjść nie obawiając się napaści? – dopytuje jeden z mieszkańców w mailu do InfoKatowice.pl. Mieszkańcy chcą kamer i patroli policji. Pokazały to choćby zwycięskie projekty w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego – gdy monitoring patrzy to katowiczanie czują się bezpieczniej.

Prezydent Katowic Marcin Krupa poinformował, że w magistracie zorganizowano spotkanie, w którym wzięli udział m.in. komendanci policji i Straży Miejskiej. Miało miejsce we wtorek. – Poprosiłem ich o przygotowanie krótko i długofalowych działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście – mówi Marcin Krupa prezydent Katowic. – Mam świadomość, że będzie się to wiązało z poniesieniem dodatkowych kosztów ale na bezpieczeństwie nie będziemy oszczędzać – dodał.

Krótko i długofalowe działania mają zostać przedstawione władzom Katowic w ciągu najbliższych kilku dni. Marcin Krupa zaznacza, że miasto w tym roku wyda 170 tys. zł na dodatkowe patrole policji.

Co mieszkańcy Katowic mówią na temat bezpieczeństwa w mieście? Posłuchajcie:

 

Reklama

1 Komentarz

  1. nierobow z drogowki przesunac do patrolowania miasta. wreszcie nie beda pic kawy na stacjach i brac do łapy tylko bedzie z nich jakiś pożytek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.