W 2017 roku Katowice wydadzą ponad 79 mln złotych na rozbudowę dróg na południu miasta. To początek jednej z największych inwestycji drogowych w Katowicach – wartej ponad pół miliarda złotych.

Zadanie pod nazwą “Rozbudowa Drogi Krajowej Nr 81 od węzła autostrady A4 z DK 86 do budowanego węzła z ul. Armii Krajowej” ma w sumie kosztować – w dwóch etapach – ponad 532 mln złotych. Z czego ponad 449 mln zł to dofinansowanie unijne.

Inwestycja rozpocznie się w I kwartale 2017 roku i ma być prowadzona do końca 2019 roku. Miasto przeprowadzi dwa etapy inwestycji – I i IV.

I etap to rozbudowa i przebudowa dwóch odcinków DK 81 – ul. 73 Pułku Piechoty i DK 86 – ul. Pszczyńskiej. Te stanowią dojazd do autostrady A4. IV etap to rozbudowa ul. Kościuszki wraz budową dwupoziomowego węzła na skrzyżowaniu z ulicą Armii Krajowej. Powstanie tam też rondo turbinowe.

W budżecie miasta na przyszły rok zaplanowano ponad 79 mln na pierwsze prace tj. “rozpoczęcie realizacji robót w ramach etapu I i IV oraz uregulowanie spraw terenowo-prawnych w związku z realizacją zadania”.

2 KOMENTARZE

  1. A co z połączeniem Północ -Południe przedłużenie ul Bocheńskiego szkołę już tam wyburzono kilka lat temu a teraz tam ma powstać stadjonik da kiboli Geksy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.