Policja ustaliła dane zamordowanej kobiety w Parku Kościuszki. Ofiara miała 62-lata i prawdopodobnie poderżnięte gardło – ani policja, ani prokuratura oficjalnie tego nie potwierdza. Ofiara wyszła na spacer z psem. – Wszystkie okoliczności wskazują na zabójstwo – mówi nam Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Katowicka policja ustaliła dane 62-letniej kobiety, której ciało znaleziono w Parku Kościuszki. Policja pierwsze zgłoszenie w sprawie otrzymała w środę po godzinie 13.00, kobieta miała liczne rany, w tym prawdopodobnie poderżnięte gardło.

Ofiara nie miała związku ze światem przestępczym, śledczy ustalają motyw zbrodni. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie chodziło o rabunek. –  Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny oraz niezbędne czynności i ustalenia. Użyto ponadto urządzenia do wykrywania metali w celu odnalezienia przedmiotów mogących mieć związek ze zdarzeniem – informuje Aneta Orman z katowickiej policji.

Reklama

Prokuratura potwierdza, że 62-latka mieszkała na osiedlu w pobliżu Parku Kościuszki. Feralnego dnia wyszła na spacer z psem.

Dzisiaj o godzinie 10.00 ma odbyć się sekcja zwłok 62-latki. Po godzinie 12.00 mają być znane jej wyniki.

Śledczy apelują o zgłaszanie się na policję wszystkich potencjalnych świadków, którzy przebywali w środę około godziny 13.00 w Parku Kościuszki. – Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Katowicach lub najbliższą jednostką policji (nawet anonimowo) pod numerem telefonu 997, 112, 32-200 2555 – informuje katowicka policja.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.