Straż Miejska jest potrzebna, ale śmiało może ją zastąpić policja, której mieszkańcy najwyraźniej bardziej ufają. – Policja zapewnia większe bezpieczeństwo niż Straż Miejska – twierdzą katowiczanie. Mieszkańcy są podzieleni w ocenie pracy katowickich strażników. – Samochodami jeżdżą, śpią, widziałem jak jadę do pracy o 4.00 to śpią – mówi nam jeden z mieszkańców. Pojawiły się też głosy, że Straż Miejska więcej widzi od policji i przez to jest bezpieczniej.

Zdanie mieszkańców Katowic co do Straży Miejskiej jest podzielone. Według niektórych funkcjonariusze się przydają, a gdy widzą patrole czują się pewniej, jednak inni twierdzą, że stróże prawa są nieprzydatni i nie reagują, nawet gdy widzą bójki, a jedyne co potrafią to wystawianie mandatów i zakładanie blokad na koła.

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że można zlikwidować Straż Miejską, natomiast powinno być więcej patroli policji, do której mają większe zaufanie.

Reklama

– Policjanci są bardziej respektowani na ulicach niż Straż Miejska, która jednak gdzieś dalej kojarzy się źle, negatywnie – tłumaczyła jedna z mieszkanek.

1 Komentarz

  1. Wg. mojej opinii są potrzebni i jak najbardziej wykonują swoje obowiązki w sposób profesjonalny, można liczyć na ich wsparcie gdy jest nieporzadek w mieście, gdy mamy problem z osobami bezdomnym albo postronnymi którzy przesiaduja na klatkach schodowych jak i gdy kierowcy zaparkuja swojej cuda w sposób nieprawidłowy. Jak każda służba ma swoje potknięcia, ? ale ogólnie na plus ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.